Të gjitha lajmet

KOSOVA U21

Prekazi shpall listën e Kosovës U21

Prekazi shpall listën e Kosovës U21


9 October, 2019 @15:38

Selektori i përfaqësuese U21 të Kosovës, Rafet Prekazi, është shfaqur optimist për ndeshjen kundër Shqipërisë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

Kjo do të jetë një ndeshje si të gjitha tjera. Nuk merrem shumë me ekipin kundërshtar sa i përket lëndimeve, sepse edhe ne kemi problemet tona.

Futbolli modern është agresiv dhe në një futboll të tillë lëndimet janë të mundshme. Sido që të jetë edhe në këtë ndeshje do të shkojmë të luajmë me krenari për këtë shtet dhe me përgjegjësi të madhe. 

Kur Shqipëria shkoi në Kampionatin Evropian 9 lojtarë kanë qenë me prejardhje nga Kosova dhe të gjithë jemi gëzuar bashkërisht. Pra, nuk ka ndarje mes nesh. Futbolli është futboll. Personalisht nuk kam dashur që të jemi në të njëjtin grup me Shqipërinë, por tash duhet të japim më të mirën në fushë. Le të fitojë ai që e ka ditën dhe të jetë lojë korrekte. Mendoj se Kosova me paraqitjet që po i bën dhe me kualitetin që ka do të jetë një mini-Kroaci.” - u shpreh Prekazi, përcjell faqja zyrtare e FFK-së.

Rafet Prekazi në ndeshjen më 15 tetor kundër Shqipëroisë i ftoi këta lojtarë:

Florjan Smakiqi (Feronikeli), Ardit Nika (Flamurtari), Ardit Hyseni (Trepça ‘89), Enit Sadiku (Zurich), Leonat Vitija (Skenderbeu), Kreshnik Hajrizi (Chiasso), Leard Sadriu (Shkendija), Lirim Kastrati (Bologna), Fuad Rahimi (Will 1900), Besfort Kolgeci (Lotte), Valon Hamdiu (Winterthur), Roni Gashi (Teuta), Gëzim Pepsi (Aarau), Ismet Lushaku (Eskilstuna), Eris Abedini (Will 1900), Blendi Baftiu (Ballkani), Arbër Hoxha (Ballkani), Qëndrim Kameraj (Lugano), Blendi Idrizi (Fortuna Koeln), Arbnor Muja (Skenderbeu), Valdrin Mustafa (Hannover 96) dhe Mirlind Daku (Kukësi).


ATDHE NUHIU

NUHIU: Vetëm me mentalitet fituesi

Evropiani/Përfaqësuesja

NUHIU: Vetëm me mentalitet fituesi

09/10/19 @ 01:30

SAMIR UJKANI

Ujkani: Çdo ndeshje është finale

Evropiani/Përfaqësuesja

Ujkani: Çdo ndeshje është finale

09/10/19 @ 00:47

ESTONIA (F) - KOSOVA (F)

Kosova tregohet “Modeste” ndaj Estonisë

Përfaqësuesja

Kosova tregohet “Modeste” ndaj Estonisë

08/10/19 @ 22:11

LIRIA - DARDANA

Muhovic për fitore, Liria në krye të tabelës

FFK Liga e parë

Muhovic për fitore, Liria në krye të tabelës

08/10/19 @ 16:41

GJILANI - DUKAGJINI

Gjilani qetësisht, 2 pikë larg kreut

FFK Superliga

Gjilani qetësisht, 2 pikë larg kreut

08/10/19 @ 16:30

KOSOVA U17

Kosova U17 udhëtoi në Holandë

Përfaqësuesja/International

Kosova U17 udhëtoi në Holandë

08/10/19 @ 15:21

PËR DITËN E PAVARËSISË

Sot luajnë veteranët: Kosovë-Shqipëri

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/Përfaqësuesja

Sot luajnë veteranët: Kosovë-Shqipëri

16/02/21 @ 11:26

GJEORGJIA

Ish-futbollisti i Bayernit, drejton rivalin e Kosovës

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja/International/Transfere

Ish-futbollisti i Bayernit, drejton rivalin e Kosovës

15/02/21 @ 23:26

MIQËSORE

Kosova U21 miqësore me Katarin

Përfaqësuesja

Kosova U21 miqësore me Katarin

09/02/21 @ 16:35

SHQIP NË BOTË

Paqarada fiton ndaj ish skuadrës

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Paqarada fiton ndaj ish skuadrës

05/02/21 @ 22:11

KEMAL ADEMI

Ademi në pritje të ftesës nga Zvicra

Përfaqësuesja

Ademi në pritje të ftesës nga Zvicra

05/02/21 @ 18:25

KOSOVA

Për kualifikimet e Botërorit, shqyrtohet rikthimi i “Dardanëve” në tribuna

FFK Superliga/Përfaqësuesja/International

Për kualifikimet e Botërorit, shqyrtohet rikthimi i “Dardanëve” në tribuna

02/02/21 @ 14:25

FUTSALL

Arben Simitçiu zyrtarizohet si përzgjedhës i Kosovës në futsall

Përfaqësuesja/International/Transfere

Arben Simitçiu zyrtarizohet si përzgjedhës i Kosovës në futsall

29/01/21 @ 15:20

KOSOVA U21

Një ditë pas shortit, Ademi prezanton selektorin e ri të Kosovës U21

Përfaqësuesja/International/Transfere

Një ditë pas shortit, Ademi prezanton selektorin e ri të Kosovës U21

29/01/21 @ 14:55

SHORTI U21

Kosova dhe Shqipëria përsëri në një grup në kualifikimet e U21

Kombëtarja/Përfaqësuesja

Kosova dhe Shqipëria përsëri në një grup në kualifikimet e U21

28/01/21 @ 13:08

PARA DUELEVE KUALIFIKUESE

Kosova siguron miqësore në mars, konfirmon FFK-ja

FFK Superliga/Përfaqësuesja/International

Kosova siguron miqësore në mars, konfirmon FFK-ja

28/01/21 @ 10:55


Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja