Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA

Prishtina godet me Karabecin

FOTO / Prishtina

Prishtina godet me Karabecin


28 August, 2021 @21:40

Kampionja e Superligës, Prishtina, është përforcuar me lojtarin Erando Karabeci.

Karabeci do të jetë pjesë e Prishtinës për stinorin 2021/22.

Mesfushori 32 vjeçar, së fundi ishte pjesë e Teutës ku arriti të shpallet kampion në Shqipëri.

Në lidhje me transfermin e tij Karabeci ka thënë:

Po ndihem mjaft mirë , kam gjetë një ambient të ngrohtë, fal klubit, stafit dhe bashkëlojtarëve. Pritshmëritë me klubin, dihen që objektiv është vetëm titulli, pasi Prishtina është skuadër që gjithmonë lufton vetëm për këtë objektiv, kurse pritshmëritë personale janë të jap maksimumin tim në çdo ndeshje për të arritur këtë objektiv tradicional dhe të përhershëm të klubit. Për Plisat, kam njohuri që janë tifozët më të zjarrtë në vend dhe sigurisht prezenca e tyre është një mbështetje shumë e madhe për ne, shpresoj të jenë sa më të shumtë në stadiumet e Superligës së Kosovës”.

TABELA AKTUALE

Prishtina në xhiron e parë kishte barazuar me Malishevën, derisa nesër do të takohet me Ballkanin.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga