Të gjitha lajmet

PRIZRENI - PRISHTINA

Prishtina mposhtë debutuesit në Prizren

FOTO: prishtina futsall

Prishtina mposhtë debutuesit në Prizren

15 October, 2018 @18:20

Klubi i futsallit, Prishtina, në ndeshjen e parë të stinorit 2018/19 të Superligës, e mposhti skuadrën debutuese Prizrenin me rezultat 2-6.

Golashënuesit për Prishtinën ishin: Jeton Rukovci (2x), Erkan Seferi, Eljesa Neziri, Egzon Hasani dhe Fatmir Balaj.

TABELA AKTUALE

Skuadra nga kryeqyteti, në xhiron e dytë do të takohet me Feniksin, ndërsa Prizreni me Drenicën.

NISIN NË FUNDJAVË

Gjysmëfinalet e PlayOffit

14 May, 2019 @13:55

Garat e rregullta në Superligën e futsallit tashmë kanë përfunduar dhe dihen katër skuadrat të cilat do t’i vazhdojnë garat…

PRISHTINA

Prishtina me super përforcim

22 February, 2019 @10:31

Skuadra e futsallit Prishtina, arriti marrëveshje me lojtarin Azem Ibrahimi. Azemi në shtatë vitet e fundit ishte në Superligën e…

LIBURNI - PRISHTINA

Kupa e Kosovës shkon te Liburni

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 February, 2019 @22:19

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës në futsall, Liburni, ka arritur që të fitojë trofeun e Kupës së Kosovës sot.…

PRISHTINA FUTSALL

Prishtina siguron më të mirin e vitit

6 February, 2019 @11:01

Skuadra e Prishtinës në futsall, ka arritur marrëveshje me futbollistin Dardan Topilla, që është zgjedhur lojtari më i mirë i…

PËRFAQËSUESJA

Kosova mposht Andorrën, arrin fazën e dytë kualifikuese

2 February, 2019 @10:56

Pas fitores 5-1 ndaj Norvegjisë, përfaqësuesja e Kosovës në futsall e ka mposhtur sot Andorrën me rezultat 3-5, për…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga