Të gjitha lajmet

IZRAELI - SHQIPËRIA

Posedim, dominim, por jo rezultat!

Foto: Yoav Kaufman

Posedim, dominim, por jo rezultat!

14 October, 2018 @22:31

Izraeli
Shqipëria
Izraeli 2 : 0 Shqipëria
Tomer HEMED 8', Dia SABE 83'

Turner Stadium Be'er Sheva

Përkundër faktit që kishte mbi 60% të posedimit të topit gjatë gjithë ndeshjes dhe lojës dukshëm më të mirë, Shqipëria u mposht me rezultat 2-0 nga Izraeli vendas.

Një gol ‘dinak’ në minutën e 8’ dhe një tjetër me ndihmën e një devijimi në minutën e 83’ bënë që Izraeli ta mbyllë këtë takim me fitore, ndërsa rol të madh në këtë fitore të izraelitëve luajti portieri i tyre, i cili zhvilloi një ndeshje fantastike.

GRUPET DHE ORARI - LIGA E KOMBEVE

Kjo humbje, e cila duket se ‘ia lëkund’ edhe më tepër Panuccit vendin e punës, bën që Shqipëria të jetë e fundit në grup momentalisht, kurse Izraeli me këtë fitore merr kreun e grupit

PLAYER RATINGS

Ishujt Faroe - Kosova, notat e lojtarëve

Foto: FFK

14 October, 2018 @20:22

Ishujt Faroe kanë arritur të ndalin hovin e Kosovës në Grupin 3 të Ligës D të Kombeve, duke barazuar 1-1…

AZERBAJXHANI - MALTA

Azerët s’lejojnë befasi

14 October, 2018 @19:56

Skuadra e Azerbajxhanit, që është ndjekëse e Kosovës në Grupin 3 të Ligës D të Kombeve nuk ka lejuar befasi…

ISHUJT FAROE - KOSOVA

Barazim, që na sjell “me këmbë në tokë”

Foto: FFK

14 October, 2018 @19:54

Pas dy fitoreve radhazi në Ligën e Kombeve, Kosova është ndalur sot në ndeshjen e zhvilluar si mysafire e Ishujve…

FORMACIONET STARTUESE

Izraeli-Shqipëria, 11-shet startuese

Foto: FSHF

14 October, 2018 @19:21

Christian Panucci tashmë ka bërë gati 11-shen që do t’i dalë përballë Izraelit për të kërkuar lidershipin e grupit. …

SUPER GOLI

Super goli i Rashicës, për epërsi

14 October, 2018 @18:53

Milot Rashica me super golin e tij i ka dhënë epërsi Kosovës në përballje ndaj Ishujve Faroe, që para pak…

TREPÇA - DUKAGJINI

Mposhtet, por mbetet lider

14 October, 2018 @17:27

Në takimin e zhvilluar në “Adem Jashari” të Mitrovicës, Dukagjini nga Klina është mposhtur me rezultat 2-1 nga Trepça vendase. …

KIKA - VËLLAZNIMI

Nuk merr kryesimin, bie në vendin e tretë

Foto: KF Vëllaznimi

14 October, 2018 @17:25

Me rezultat 0-0 u mbyll takimi i zhvilluar sot mes Kikës vendase dhe Vëllaznimit. Pjesa e parë e ndeshjes u…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

FIFA RANKING

Shqipëria nuk lëviz!

29 November, 2018 @12:46

Kombëtarja e Shqipërisë në renditjen e FIFAs për muajin nëntor nuk ka lëvizur nga pozita e saj. Shqipëria aktualisht gjendet…

FIFA RANKING

Pas fitoreve, Kosova ngritet në FIFA renditje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 November, 2018 @10:17

Pas rezultateve pozitive, përfaqësuesja e Kosovës ka bërë ngritje për gjashtë pozita në renditjen e FIFAs për muajin nëntor. …

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve