Të gjitha lajmet

IZRAELI - SHQIPËRIA

Posedim, dominim, por jo rezultat!

Foto: Yoav Kaufman

Posedim, dominim, por jo rezultat!

14 October, 2018 @22:31

Përkundër faktit që kishte mbi 60% të posedimit të topit gjatë gjithë ndeshjes dhe lojës dukshëm më të mirë, Shqipëria u mposht me rezultat 2-0 nga Izraeli vendas.

Një gol ‘dinak’ në minutën e 8’ dhe një tjetër me ndihmën e një devijimi në minutën e 83’ bënë që Izraeli ta mbyllë këtë takim me fitore, ndërsa rol të madh në këtë fitore të izraelitëve luajti portieri i tyre, i cili zhvilloi një ndeshje fantastike.

GRUPET DHE ORARI - LIGA E KOMBEVE

Kjo humbje, e cila duket se ‘ia lëkund’ edhe më tepër Panuccit vendin e punës, bën që Shqipëria të jetë e fundit në grup momentalisht, kurse Izraeli me këtë fitore merr kreun e grupit

LIGA E KOMBEVE 2020/2021

Liga e Kombeve 2020/2021: Të gjitha vazot dhe data e shortit

22 January, 2020 @11:52

Është përcaktuar data e shortit për edicionin 2020/2021 të Ligës së Kombeve. Grupet e edicionit të ri të Ligës së…

LIGA E KOMBEVE 2020/2021

Liga e Kombeve 2020/2021: Kur i mëson Kosova kundërshtarët?

22 January, 2020 @11:12

Pas edicionit të parë të Ligës së Kombeve, që doli të ishte tejet i suksesshëm për Kosovën, tashmë janë publikuar…

SHORTI PËR EURO 2020

Kosova kupton kundërshtarët, nëse kualifikohet në EURO 2020

TOPSPORTI/ A. P.

30 November, 2019 @18:52

Para pak çastesh ka përfunduar shorti i fazës grupore të EURO 2020, ndërsa Kosova, nëse arrin të fitojë PlayOffin e…

EURO 2020

Nesër hidhet shorti për EURO 2020

29 November, 2019 @15:51

Nesër në Bukuresht të Rumanisë me fillim nga ora 18:00, do të hidhet shorti për Kampionatin Evropian EURO 2020. …

FIFA RANKING

Kosova shënon rënie në renditjen mujore të FIFA-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

28 November, 2019 @15:19

Dy humbjet e shënuara në nëntor, nga Çekia dhe Anglia dhe vetëm një gol i shënuar në këto dy ndeshje,…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve