Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KRISTI VANGJELI

Prishtina zyrtarizon ish-lojtarin e kombëtares

Prishtina zyrtarizon ish-lojtarin e kombëtares


15 July, 2021 @13:57

Kampionia e Kosovës, Prishtina, pas eliminimit nga raundi i parë kualifikues i Ligës së Kampionëve ka zyrtarizuar një përforcim me mjaft përvojë.

Fjala është për ish-mbrojtësin e kombëtares shqiptare, Kristi Vangjeli, që tash e tutje do të djersit fanellën bardhekaltër të kryeqytetit.

Vangjeli përgjatë karrierës së tij ka qenë pjesë e shumë ekipeve të ndryshme, ndërsa së fundi ka qenë pjesë e Tiranës.

Ai, tash 35-vjeç, përgjatë karrierës së tij ka luajtu për Chernomoretsin ukrainas, Arisin grek, Astran rumune derisa në Shqipëri ka qenë pjesë e Skënderbeut dhe së fundi Tiranës.

Vangjeli ka ardhur te Prishtina me parametra zero, pasi që kontrata e tij me ekipin e Tiranës ka përfunduar me të përfunduar stinori 2020/21.

 


INTERNATIONAL

Arjen Robben pensionohet nga futbolli

International

Arjen Robben pensionohet nga futbolli

15/07/21 @ 13:17

CONFERENCE LEAGUE

Misioni i vështirë për Llapin, por jo i pamundur

Conference League

Misioni i vështirë për Llapin, por jo i pamundur

15/07/21 @ 12:07

CONFERENCE LEAGUE

Drita kërkon kualifikimin

Conference League

Drita kërkon kualifikimin

15/07/21 @ 11:30

PSG

Zyrtarisht i PSG-së

Ligue 1

Zyrtarisht i PSG-së

14/07/21 @ 20:42

PAS FINALES

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

Evropiani/Premier League/International

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

14/07/21 @ 17:09

ARBËR PREKAZI

Prekazi flet pas transferimit të tij te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Prekazi flet pas transferimit të tij te Gjilani

14/07/21 @ 16:34

MAN UTD

Për Rashford stinori nis në tetor

Premier League/International

Për Rashford stinori nis në tetor

14/07/21 @ 16:15

SUPERLIGA

Ekipi i ri i Superligës, siguron brazilianin e Teutës

FFK Superliga/Transfere

Ekipi i ri i Superligës, siguron brazilianin e Teutës

14/07/21 @ 15:58

ARBËR PREKAZI

Prekazi flet pas transferimit të tij te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Prekazi flet pas transferimit të tij te Gjilani

14/07/21 @ 16:34

SUPERLIGA

Ekipi i ri i Superligës, siguron brazilianin e Teutës

FFK Superliga/Transfere

Ekipi i ri i Superligës, siguron brazilianin e Teutës

14/07/21 @ 15:58

GJILANI

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

13/07/21 @ 22:43

BETTING

Kuotat për Prishtina - Ferencvaros

FFK Superliga/Champions League/International

Kuotat për Prishtina - Ferencvaros

12/07/21 @ 16:41

ZYRTARËT E NDESHJES

Referë nga Luksemburgu në ndeshjen Prishtina-Ferencvaros

FFK Superliga/Champions League/International

Referë nga Luksemburgu në ndeshjen Prishtina-Ferencvaros

12/07/21 @ 16:37

PARA DUELIT TË KTHIMIT

Ferencvaros ateron, Prishtina gati për përballjen e kthimit

FFK Superliga/Champions League/International

Ferencvaros ateron, Prishtina gati për përballjen e kthimit

12/07/21 @ 16:26

GJILANI

Gjilani përfundon fazën e parë të përgatitjeve

FFK Superliga

Gjilani përfundon fazën e parë të përgatitjeve

11/07/21 @ 10:47

FERONIKELI

Nikli vazhdon me Elshanin, tregon edhe planet për 2021/22

FFK Superliga

Nikli vazhdon me Elshanin, tregon edhe planet për 2021/22

10/07/21 @ 21:43

DRITA

Almir Kryeziu kalon te Drita

FFK Superliga

Almir Kryeziu kalon te Drita

10/07/21 @ 21:05

SUPERLIGA

Tahir Lushtaku përsëri në krye të Drenicës

FFK Superliga

Tahir Lushtaku përsëri në krye të Drenicës

10/07/21 @ 19:13


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga