Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS FINALES

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!


14 July, 2021 @17:09

Selektori i Anglisë, Gareth Southgate, që u kritikua për përzgjedhjen e tij në ekzekutim të penalltive në finale të EURO 2020 ndaj Italisë, ka pranuar se penalltinë e gjashtë të ekipit e kishte regjistruar në emër të portierit Jordan Pickford.

E këtë e zbuluan mediat nga kamerat e listës së tij, ndërsa më pas kjo gjë u konfirmua nga selektori.

Southgate kishte futur në lojë Marcus Rashfordin dhe Jadon Sanchon, 2 minuta para fundit të lojës, duke i besuar penalltinë numër 3 dhe 4 sipas renditjes. Mirëpo, të dy këta zhgënjyen, pasi që i pari qëlloi shtyllën, ndërsa i dyti shutoi zbehtë dhe Gigi Donnarumma ia mbrojti penalltinë.

Në fund, ishte Bukayo Saka i Arsenalit që kishte përgjegjësinë për të barazuar rezultatin dhe për të çuar ekzekutimet në serinë një-me-një. Por, edhe ai pa penalltinë e tij të mbrojtur nga Donnarumma.

Nëse do të kishte shënuar Saka, atëherë në rend ishte portieri anglez Pickford.

Në anën tjetër, Pickford kishte pranuar edhe shënimet, që i shënoi në shishen e tij të ujit, për penalltitë shtesë, ku shkruante: Florenzi (kërce djathtas), Raspadori (kërce majtas), Acerbi (kërce majtas), Bastoni (kërce djathtas), Donnarumma (kërce djathtas).


ARBËR PREKAZI

Prekazi flet pas transferimit të tij te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Prekazi flet pas transferimit të tij te Gjilani

14/07/21 @ 16:34

MAN UTD

Për Rashford stinori nis në tetor

Premier League/International

Për Rashford stinori nis në tetor

14/07/21 @ 16:15

SUPERLIGA

Ekipi i ri i Superligës, siguron brazilianin e Teutës

FFK Superliga/Transfere

Ekipi i ri i Superligës, siguron brazilianin e Teutës

14/07/21 @ 15:58

REAL MADRID

Perez sqarohet për përgjimet

La Liga/International

Perez sqarohet për përgjimet

14/07/21 @ 15:10

UCL

Lirim Kastrati me asist, Dinamo kualifikohet

Champions League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Lirim Kastrati me asist, Dinamo kualifikohet

14/07/21 @ 09:01

TE PRISHTINA

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

Evropiani/Champions League/Europa League/International

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

14/07/21 @ 08:03

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina nesër mëson kundërshtarin në Conference League

Europa League

Prishtina nesër mëson kundërshtarin në Conference League

13/07/21 @ 23:04

CHAMPIONS LEAGUE

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

Champions League/International

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

13/07/21 @ 22:54

GJILANI

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

13/07/21 @ 22:43

TE PRISHTINA

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

Evropiani/Champions League/Europa League/International

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

14/07/21 @ 08:03

JUVENTUS

Chiesa i palëkundur

Evropiani/Serie A

Chiesa i palëkundur

13/07/21 @ 14:03

TOP 11

Ekipi më i mirë i EURO2020 nga UEFA

Evropiani/International

Ekipi më i mirë i EURO2020 nga UEFA

13/07/21 @ 11:37

GIORGIO CHIELLINI

Diçka magjike

Evropiani/Serie A/International

Diçka magjike

12/07/21 @ 11:54

PAS NDESHJES

Mesazhi i Southgate për penalltinë e Sakas

Evropiani/Serie A/International

Mesazhi i Southgate për penalltinë e Sakas

12/07/21 @ 01:01

PLAYER RATINGS @ FINAL

Notat e futbollistëve: Italia-Anglia

Evropiani/Serie A/International

Notat e futbollistëve: Italia-Anglia

12/07/21 @ 00:49

FINALJA EURO2020

Donnarumma hero, Italia ia merr trofeun anglezëve në Wembley

Evropiani/Serie A/International

Donnarumma hero, Italia ia merr trofeun anglezëve në Wembley

11/07/21 @ 23:55

11-SHET

Formacionet zyrtare: Italia - Anglia

Evropiani

Formacionet zyrtare: Italia - Anglia

11/07/21 @ 19:49

EURO2020

Dita 31, dita e finales

Evropiani

Dita 31, dita e finales

11/07/21 @ 11:52

EURO 2020

Southgate tregon se cili lojtar është i dyshimt për finale

Evropiani

Southgate tregon se cili lojtar është i dyshimt për finale

10/07/21 @ 21:19


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani