Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MAN UTD

Për Rashford stinori nis në tetor

Foto: BBC Sport Official

Për Rashford stinori nis në tetor


14 July, 2021 @16:15

Me bashkëlojtarët e tij tek kombëtarja e Anglisë, Marcus Rashfrod me Jadon Sancho dhe Bukayo Saka,  humbën penalltinë në ndeshjen fianle ndaj Italisë, ku këta të fundit u bënë kampionë, por 3 lojtarët e cekur morën abuzime racore në rrjetet sociale pas ndeshjes.

Por, Rashfrod tani është i shqetësuar dhe me një problem të tij, i cili mund të mos luaj deri në fund të tetorit pasi vendosi të ndërhynte në një lëndim në shpatullë.

Sulmuesit 23-vjeçar iu bë një skanim të martën dhe u vendos që ai mos të merr pjesë as në stërvitje, por të pushojë deri në fund të korrikut, ku do të operohet.

Parashikohet që Rashford të mbetet jashtë për 12 javë, gjë që do të jetë një goditje e rëndë për planet e menaxherit të United, Ole Gunnar Solskjaer për fillimin e sezonit të ri. Premier League pritet të filloj me 13 gusht 2021.

Sulmuesi anglez shënoi 11 gola në 37 paraqitje të Premier League sezonin e kaluar, por nuk kishte ndikim shumë për Anglinë“EURO 2020”. Për Anglinë gjatë evropianit EURO2020 Rashford luajti 85 minuta.


SUPERLIGA

Ekipi i ri i Superligës, siguron brazilianin e Teutës

FFK Superliga/Transfere

Ekipi i ri i Superligës, siguron brazilianin e Teutës

14/07/21 @ 15:58

REAL MADRID

Perez sqarohet për përgjimet

La Liga/International

Perez sqarohet për përgjimet

14/07/21 @ 15:10

UCL

Lirim Kastrati me asist, Dinamo kualifikohet

Champions League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Lirim Kastrati me asist, Dinamo kualifikohet

14/07/21 @ 09:01

TE PRISHTINA

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

Evropiani/Champions League/Europa League/International

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

14/07/21 @ 08:03

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina nesër mëson kundërshtarin në Conference League

Europa League

Prishtina nesër mëson kundërshtarin në Conference League

13/07/21 @ 23:04

CHAMPIONS LEAGUE

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

Champions League/International

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

13/07/21 @ 22:54

GJILANI

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

13/07/21 @ 22:43

PRISHTINA - FERENCVAROS

Uzuni shuan shpresat e Prishtinës

Champions League/International

Uzuni shuan shpresat e Prishtinës

13/07/21 @ 21:53

ERLING HAALAND

Çmimi i tejkalon 150 milionëshin!

Premier League/Bundesliga/Transfere

Çmimi i tejkalon 150 milionëshin!

13/07/21 @ 12:50

ITALIANI

Di Lorenzo përgatitet për në Angli

Premier League/Serie A/Transfere

Di Lorenzo përgatitet për në Angli

12/07/21 @ 13:40

PREMIER LEAGUE

Guardiola kërkon sulmuesin e Barcelonës

Premier League/La Liga/Transfere

Guardiola kërkon sulmuesin e Barcelonës

11/07/21 @ 15:10

PREMIER LEAGUE

Mbrojtësi danez në shënjestër të Chelseat

Premier League/Serie A/Transfere

Mbrojtësi danez në shënjestër të Chelseat

10/07/21 @ 16:25

SERIE A

Giroud gati për në Itali

Premier League/Serie A/Transfere

Giroud gati për në Itali

08/07/21 @ 18:58

PSG

Pochettino kërkon yllin francez

Premier League/Ligue 1/Transfere

Pochettino kërkon yllin francez

08/07/21 @ 18:40

BBC MORNING

Shearer pas fitores: Më lehtë si lojtar sesa tifoz

Evropiani/Premier League/International

Shearer pas fitores: Më lehtë si lojtar sesa tifoz

08/07/21 @ 12:48

ANGLIA - DANIMARKA

Angli historike, finalja e parë e EUROs arrihet në vazhdime

Evropiani/Premier League/International

Angli historike, finalja e parë e EUROs arrihet në vazhdime

07/07/21 @ 23:46

REAL MADRID

Ancelotti e do në Real Madrid

Premier League/La Liga/Transfere

Ancelotti e do në Real Madrid

07/07/21 @ 17:00

BARCELONA

Griezmann bëhet gati për Premier League

Premier League/La Liga/Transfere

Griezmann bëhet gati për Premier League

06/07/21 @ 18:45


 
Të gjitha lajmet nga Premier League