Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

REAL MADRID

Perez sqarohet për përgjimet

Foto: Real Madrid Official

Perez sqarohet për përgjimet


14 July, 2021 @15:10

Konsiderohet të jetë ‘iniciatori’ apo ideatori i krijimit të Super Ligës, e cila nuk mundi të realizohet si ide, pas kërcënimeve të hapura nga UEFA dhe FIFA, por që ende nuk ka vdekur si ide.

Por, pas disa publikimeve të  “El Confidencial”, në disa përgjime, presidenti i “Los Blancos”, dëgjohet të flet fjalë të rënda për Iker Casillas dhe Raul Gonzalez.

Florentino Perez, presidenti i klubit të Real Madrid, personalisht bëri një deklaratë në faqen e internetit të klubit në të cilën ai akuzon gazetarin Jose Antonio Abellen se ka regjistruar fshehurazi bisedat.

Real Madrid nuk e konsideron të rastësishëm botimin në gazetën digjitale “El Confidencial” të disa audiove nga 2006 në të cilat presidenti i atëhershëm i dorëhequr Florentino Perez kritikoi disa lojtarë të klubit, kryesisht Iker Casillas dhe Raul Gonzalez.

“Duke pasur parasysh lajmet e transmetuara në El Confidencial në të cilat grumbullohen frazat që më atribuohen, mendoj se është e nevojshme të sqaroj, frazat e riprodhuara shqiptohen në biseda të regjistruara në mënyrë klandestine nga Z. José Antonio Abellán, i cili po përpiqet t’i shesë ato për shumë vite pa sukses. Ishte për t’u habitur tani që, pavarësisht nga koha që ka kaluar, gazeta El Confidencial i mbledh ato sot. Ato janë fraza të vetme të bisedave të marra nga konteksti i gjerë në të cilin ndodhin. Unë e kam vënë çështjen në duart e avokatëve të mi, të cilët po studiojnë veprimet e mundshme për të ndërmarrë “, ka shkruar ai.


SUPERLIGA

Ekipi i ri i Superligës, siguron brazilianin e Teutës

FFK Superliga/Transfere

Ekipi i ri i Superligës, siguron brazilianin e Teutës

14/07/21 @ 15:58

REAL MADRID

Perez sqarohet për përgjimet

La Liga/International

Perez sqarohet për përgjimet

14/07/21 @ 15:10

UCL

Lirim Kastrati me asist, Dinamo kualifikohet

Champions League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Lirim Kastrati me asist, Dinamo kualifikohet

14/07/21 @ 09:01

TE PRISHTINA

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

Evropiani/Champions League/Europa League/International

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

14/07/21 @ 08:03

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina nesër mëson kundërshtarin në Conference League

Europa League

Prishtina nesër mëson kundërshtarin në Conference League

13/07/21 @ 23:04

CHAMPIONS LEAGUE

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

Champions League/International

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

13/07/21 @ 22:54

GJILANI

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

13/07/21 @ 22:43

MIQËSORE

Real Madrid e Milan caktojnë miqësoren parasezonale

Serie A/La Liga

Real Madrid e Milan caktojnë miqësoren parasezonale

13/07/21 @ 17:00

BARCELONA

Ansu Fati në fazën e rehabilitimit deri në gusht

La Liga

Ansu Fati në fazën e rehabilitimit deri në gusht

13/07/21 @ 12:25

REAL MADRID

Benzema afër renovimit

La Liga

Benzema afër renovimit

13/07/21 @ 12:00

ATLETICO MADRID

Simeone insiston për sulmuesin e Interit

La Liga/Transfere

Simeone insiston për sulmuesin e Interit

11/07/21 @ 19:10

PREMIER LEAGUE

Guardiola kërkon sulmuesin e Barcelonës

Premier League/La Liga/Transfere

Guardiola kërkon sulmuesin e Barcelonës

11/07/21 @ 15:10

BARCELONA

3 lojtarë në shitje  për kontratën e Messit

La Liga/Transfere

3 lojtarë në shitje për kontratën e Messit

11/07/21 @ 14:00

MERKATO

Camano: Ëndërrojmë që Achraf të kthehet në Real Madrid

Serie A/Ligue 1/La Liga/Transfere

Camano: Ëndërrojmë që Achraf të kthehet në Real Madrid

10/07/21 @ 13:10

LA LIGA

Zyrtare: Simeone vazhdon kontratën me Altetico Madrid

La Liga

Zyrtare: Simeone vazhdon kontratën me Altetico Madrid

08/07/21 @ 19:32

REAL MADRID

Nacho Fernandez ka rinovuar kontratën

La Liga

Nacho Fernandez ka rinovuar kontratën

08/07/21 @ 17:45

REAL MADRID

Ancelotti e do në Real Madrid

Premier League/La Liga/Transfere

Ancelotti e do në Real Madrid

07/07/21 @ 17:00


 
Të gjitha lajmet nga La Liga