Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERKUPA 2016

Prishtinë tjetër këtë stinor, nis me Superkupë

BOROZANI/A. P.

Prishtinë tjetër këtë stinor, nis me Superkupë


13 August, 2016 @17:45

Prishtina ka nisur stinorin 2016/17 me trofe. Bardhekaltërit kanë shënuar fitore në ndeshjen e vlefshme për Superkupë të Kosovës, duke e mposhtur kampionin aktual të Kosovës, Ferronikelin sot në Pejë, 1-2.

Golin vendimtar për Prishtinën e shënoi ish-reprezentuesi U21 i Shqipërisë dhe ish-lojtari i Vorsklas së Ukrainës, Ahmed Januzi, që u fut si zëvendësues në lojë, kur Kushtrim Munishi trajner, futi atë në vend të asistuesit të golit të parë dhe heroit të Kupës së Kosovës, Basit Abdul Khalid.

p

Prishtina u tregua mjaft stabile përkundër tentimeve të Ferronikelit për të barazuar ndeshjen. Tentimet e Mark Milicajt, Blerand Kurtishajt e të tjerëve nuk u konkretizuan, ndërsa as zëvendësimet si Mevlan Zeka e Përparim Livoreka në sulm të Afrim Tovërlanit, nuk ndërruan fatin e takimit.

Prishtina me Debatik Currin në qendër të fushës e Armend Dallkun kapiten, po duket një tjetër dimenzion, pasi që ish-lojtarët e kombëtares shqiptare po tregohen përkundër moshës së tyre në futbollin kosovar.

p

Pjesa e parë përfundoi me epërsi të Prishtinës. Endrit Krasniqi kishte shënuar golin e epërsisë për bardhekaltërit, pasi që kishte bërë një kombinim shumë të bukur me Basit Abdul Khalidin. Sidoqoftë, Ferronikeli barazoi përmes një penalltie të fituar heret, posa u futën në pjesën e dytë. E për Behar Maliqin, penalltitë nuk huqen. Maliqi i shënoi ish-ekipit të tij për të barazuar 1-1.

Fundjavën që vjen, nis Superliga e Kosovës ku Ferronikeli e nis ndaj Besës, ndërsa Prishtina ndaj Llapit.

Përndryshe, ky është trofeu i nëntë i Superkupës në histori të Prishtinës, prej të cilave dy i ka të fituara para luftës (1999).

p


LEICESTER CITY

Kampioni i parë që humb në hapje

Premier League

Kampioni i parë që humb në hapje

13/08/16 @ 15:54

PARA FILLIMIT

Ferronikeli-Prishtina, formacionet zyrtare

FFK Superliga

Ferronikeli-Prishtina, formacionet zyrtare

13/08/16 @ 15:44

KAMPIONI

Leicesteri e nis me humbje

Premier League

Leicesteri e nis me humbje

13/08/16 @ 15:22

ANALIZË: PARASHIKIM

Nis sezoni i ri

Premier League/Analiza

Nis sezoni i ri

13/08/16 @ 12:45

SUPERKUPA E KOSOVËS 2016

Ferronikeli apo Prishtina?!

FFK Superliga

Ferronikeli apo Prishtina?!

13/08/16 @ 10:32

SOT

Fillon Premier Liga

Premier League

Fillon Premier Liga

13/08/16 @ 09:39

RIO 2016 - FUTBOLL

Përcaktohen gjysmëfinalet e femrave

International/Rio 2016

Përcaktohen gjysmëfinalet e femrave

13/08/16 @ 09:28

GATI

Hajdari hat-trick, Trepça’89 gati për Superligë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Hajdari hat-trick, Trepça’89 gati për Superligë

12/08/16 @ 18:33

ZYRTARE

Adnan Januzaj kalon te Sunderlandi

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Adnan Januzaj kalon te Sunderlandi

12/08/16 @ 14:30

PARASHIKIM

Sonte fillon elita franceze

Ligue 1/Analiza

Sonte fillon elita franceze

12/08/16 @ 14:22

FEYENOORD - DRITA

Paraqitja fantastike s’mjafton, Drita eliminohet nga Feyenoordi

Conference League/FFK Superliga

Paraqitja fantastike s’mjafton, Drita eliminohet nga Feyenoordi

29/07/21 @ 22:00

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina pëson, por kualifikohet

Conference League/FFK Superliga

Prishtina pëson, por kualifikohet

29/07/21 @ 21:54

BALLKANI

Ballkani zyrtarizon mbrojtësin e Teutës

FFK Superliga/Sportistë shqiptarë në botë

Ballkani zyrtarizon mbrojtësin e Teutës

29/07/21 @ 18:45

PRISHTINA

Qëndrim Zyba operohet me sukses

FFK Superliga

Qëndrim Zyba operohet me sukses

29/07/21 @ 11:29

MIQËSORE

Gjilani fiton miqësoren e fundit kundër Skënderbeut

FFK Superliga

Gjilani fiton miqësoren e fundit kundër Skënderbeut

28/07/21 @ 20:40

11-SHET

Formacionet zyrtare: Skënderbeu - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Skënderbeu - Gjilani

28/07/21 @ 17:11

BALLKANI

Ballkani liron dy futbollistë

FFK Superliga

Ballkani liron dy futbollistë

28/07/21 @ 17:01

MIQËSORE

Pa gola mbyllet miqësorja Rabotniçki-Gjilani

FFK Superliga

Pa gola mbyllet miqësorja Rabotniçki-Gjilani

27/07/21 @ 22:46

LLAPI

Mentor Zhdrella vazhdon kontratën

FFK Superliga/Transfere

Mentor Zhdrella vazhdon kontratën

27/07/21 @ 22:32

MIQËSORE

Ballkani barazon me Kayserisporin

FFK Superliga

Ballkani barazon me Kayserisporin

27/07/21 @ 19:49


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga