Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SOKOL CIKALLESHI

Pritje e sikletshme

Pritje e sikletshme


22 June, 2016 @4:29

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, ka folur në konferencën e fundit për shtyp për gjasat e Shqipërisë për të shkuar tutje, duke e ndarë në dy këndvështrime pritjen që duhet ta bëjë skuadra deri në përfundim të ndeshjeve të grupeve të tjera për të mësuar nëse do të kualifikohet apo jo.

“Sigurisht pritjen duhet parë në dy këndvështrime. Në anën pozitive, se ne po presim diçka madhore siç është kalimi i grupeve. Sigurisht është diçka mjaft e madhe për kombëtaren tonë dhe shpresojmë që në fund të kemi një fund të lumtur. Ndërsa në anën e saj negative, ne jemi në çdo moment në tension dhe në çdo moment që jemi me çunat e tjerë, flasim vetëm për ndeshjet e darkës, rezultatet, kush na kualifikohet e kush jo. Kështu që, është siklet duke pritur,” tha Cikalleshi.

Ai më tej foli edhe për zgjedhjen e parë të De Biasit në sulm, i cili kohëve të fundit po preferon më shumë Armando Sadikun, megjithëse Cikalleshi gjatë fazës së kualifikimeve ka pasur më shumë minutazhë.

“Të jesh sulmues i kombëtares është nder dhe privilegj. Nuk do të pranoja se ai vend ishte pronë e imja. Sigurisht me performancat në çdo ndeshje, çdo njeri mund ta marr atë. Mund të them vetëm që është zgjedhje e trajnerit dhe sigurisht performancat e Sadikut kanë qenë të mira dhe trajneri ka parë që për momentin ka qenë zgjedhja më e mirë për ekipin dhe unë duhet ta pranoj këtë gjë.”

Cikalleshi nga tri ndeshjet e zhvilluara në EURO 2016, ka luajtur vetëm në ndeshjen e parë kundër Zvicrës, duke u inkuadruar në lojë në pjesën e dytë.


ANSI AGOLLI

E meritojmë të shkojmë tutje

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

E meritojmë të shkojmë tutje

22/06/16 @ 04:11

MIREL JOSA

Përfundon epoka Josa

FSHF Kategoria Superiore

Përfundon epoka Josa

22/06/16 @ 03:59

FAZA PËRGATITORE

Skënderbeu aranzhon katër miqësore në Austri

FSHF Kategoria Superiore

Skënderbeu aranzhon katër miqësore në Austri

22/06/16 @ 03:48

SHKËNDIJA

Lokomotiv Zagreb, testi para Europa Leagues

International

Lokomotiv Zagreb, testi para Europa Leagues

22/06/16 @ 03:35

TRASNFER

Fukui nënshkruan me Skënderbeun

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Fukui nënshkruan me Skënderbeun

22/06/16 @ 03:24

NGA FSHF

Shqipëria 2 miqësore me Italinë

Kombëtarja

Shqipëria 2 miqësore me Italinë

22/07/21 @ 17:03

SULMUESI KUQEZI

Manaj me supergol dhe hattrick për Barcelonën

Kombëtarja/La Liga/Sportistë shqiptarë në botë

Manaj me supergol dhe hattrick për Barcelonën

22/07/21 @ 09:10

CHELSEA

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

Kombëtarja/Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

18/07/21 @ 18:23

MIQËSORE

Kosova-Shqipëria, miqësore për nder të Fadil Vokrrit

Kombëtarja/Përfaqësuesja

Kosova-Shqipëria, miqësore për nder të Fadil Vokrrit

16/07/21 @ 18:58

SHQIPËRI

Shqipëria publikon listën e U20 për dy ndeshjet e radhës

Kombëtarja

Shqipëria publikon listën e U20 për dy ndeshjet e radhës

10/06/21 @ 17:38

ÇEKIA - SHQIPËRIA

Supergoli i Cikalleshit i pamjaftueshëm ndaj çekëve

Kombëtarja

Supergoli i Cikalleshit i pamjaftueshëm ndaj çekëve

08/06/21 @ 22:25

TESTI BULLGAR

3 gola për 11 minuta, shpresat kuqezi pësojnë rëndë nga bullgarët

Kombëtarja/International

3 gola për 11 minuta, shpresat kuqezi pësojnë rëndë nga bullgarët

08/06/21 @ 20:01

FORMACIONET ZYRTARE

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

Kombëtarja/International

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

08/06/21 @ 19:50

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

Kombëtarja

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

08/06/21 @ 16:30

FSHF

Ditëlindja e 91-të e Federatës

Kombëtarja

Ditëlindja e 91-të e Federatës

06/06/21 @ 14:24


 
Të gjitha lajmet nga Kombëtarja