Të gjitha lajmet

MEDIA

PSG pranë kapjes së synimit të Arsenalit

Julian Draxler me fanellë të Schalkes, ku u njoft si lojtar/ REUTERS/ Arkiv

PSG pranë kapjes së synimit të Arsenalit

20 December, 2016 @23:31

Raportet nga mediat franceze sonte thonë se Paris St Germain është shumë afër për të siguruar shërbimet e mefsushorit të talentuar gjerman, Julian Draxler. Draxler që aktualisht është lojtar i Wolfsburgut pritet të zyrtarizohet si lojtar i ri i parisienëve që në janar të vitit të ardhshëm, ndërsa për 23 vjeçarin më parë Arsenali kishte shfaqur interesim të madh, shkruan Eurosport sonte.

VIDEO

Shkëlqen Avdijaj, shënon golin e parë në Bundesligë

20 December, 2016 @21:52

Talenti kosovar, Donis Avdijaj, ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë, duke shënuar për skuadrën e tij, Schalke,…

SHQIP

Cikalleshi vazhdon shkëlqimin në Kupën e Turqisë

20 December, 2016 @18:02

Futbollisti shqiptar, Sokol Cikalleshi, po vazhdon të shënojë gola në Kupën e Turqisë për Basaksehirin. Cikalleshi, i cili shënoi dy…

KOMBËTARJA

Shqipëria ndahet me Tramezzanin

20 December, 2016 @16:36

Trajneri italian, Paolo Tramezzani, i cili deri më tani kryente punën e ndihmësit të përzgjedhësit Gianni De Biasi në kombëtaren…

CARLITO

Tevez lutet të mos shkojë, përshëndetet me lot

20 December, 2016 @8:36

Carlos Tevez është përshëndetur me lot sot në mëngjes nga Boca Juniors, duke dalë nga fusha, derisa një tifoz ishte…

NË SHQIPËRI

Hamdi Salihi, lojtar i vitit

20 December, 2016 @0:38

Sulmuesi veteran i Skënderbeut, Hamdi Salihi, ka marrë çmimin e lojtarit më të mirë të vitit nga FSHF-ja. Në ceremoninë…

EVERTON - LIVERPOOL

Heroi Mane, Liverpooli ndjek Chelsean

19 December, 2016 @22:57

Me fitoren e Liverpoolit u mbyll derbi i 'Merseyside', takim tejet i mërzitshëm për futbolldashësit përkundër pritshmërive të mëdha. Skuadra…

TRANSFER

Dardan Miftari i bashkohet Ferizajit

19 December, 2016 @18:47

Skuadra e Ferizajit po vazhdon të jetë skuadra më aktive në ditët e fundit për transferime të lojtarëve. Ekipi bardhë…

BUNDESLIGA BEST XI

Hadërgjonaj në formacionin e javës

19 December, 2016 @17:00

Mbrojtësi kosovar i krahut të djathtë, Florent Hadërgjonaj, është përfshirë për herë të parë në formacionin e javës në Bundesligë.…

PORTIERI I KOMBËTARES

Suspendohet dhe gjobitet Etrit Berisha

Etrit Berisha, portier i Shqipërisë/ BOROZANI/ Lis Dorambari

19 December, 2016 @15:04

Portieri numër një i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, është gjobitur dhe suspenduar nga FIFA për shkak të kartonit të kuq…

VJEN GJOBA

10 mijë franga gjobë FSHF-së

19 December, 2016 @14:59

Federata e Futbollit të Shqipërisë (FSHF) është gjobitur me 10 mijë franga zvicerane nga FIFA për shkak të sjelljes jo…

SCHALKE - WERDER

Rashica pushoi, Werder ndjek kreun

20 October, 2018 @20:35

Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, që shënoi golin e parë me Kosovën në kuadër të Ligës së Kombeve ndaj Ishujve…

WOLFSBURG-BAYERN

Bayern i kthehet fitoreve

20 October, 2018 @17:31

Skuadra e Bayernit ka mposhtur në udhëtim Wolfsburgun me rezultat 3-1. Robert Lewandowski shënoi dy gola, për të asistuar në…

FRANKFURT - DUSSELDORF

Goleadë në Frankfurt

19 October, 2018 @22:32

Shtatë gola shënuan dyshja sulmuese e Eintrachtit të Frankfurtit në ndeshjen e parë të xhiros së tetë. Pësuan të porsa…

BAYERN MUNCHEN

Bayerni ashpër kundër mediave

Foto: DW via Getty

19 October, 2018 @18:39

Sot, shefat e Bayern Munchenit kanë konfirmuar përkrahjen për trajnerin e ekipit, Niko Kovac, përkundër se në katër ndeshjet e…

KOLUMNE

5 PËR FUNDJAVË!

BOROZANI / ARKIV

19 October, 2018 @16:00

Një fundjavë e mbushur me super ndeshje! 5 të për mos u humbur: 1. Chelsea – Manchester Utd (e shtunë,…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga