Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRENASI 2-0 BESA

Qorri e Karaxha i sjellin fitoren Drenasit

Qorri e Karaxha i sjellin fitoren Drenasit


26 February, 2022 @16:53

Drenasi ka arritur të mbyllë me fitore duelin e sotëm ndaj Besës, për të marrë tripikëshin e parë pranveror në Ligë të Parë.

Futbollistët Burim Qorri dhe Ermir Karaxha me golat e shënuar në pjesë të dytë të ndeshjes i kanë siguruar fitoren Drenasit > Drenasi 2-0 Besa [Burim Qorri 59, Ermir Karaxha 78]

< karshi Besës, që befasoi Lirinë në xhiron e kaluar në Pejë.

TABELA AKTUALE E LIGËS SË PARË, GRUPI A

Fitorja ka nxjerrë Drenasin nga pozita e rrezikshme e parafundit e renditjes tabelare, për të kërcyer dy shkallë më lartë, ndërsa Besa vazhdon të qëndrojë e fundit në renditje, derisa ka pësuar për herë të dhjetë këtë stinor.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë