Të gjitha lajmet

GARETH SOUTHGATE

Rashford të shfrytëzojë mençur shpejtësinë ndaj Kosovës

Julian Finney/Getty Images

Rashford të shfrytëzojë mençur shpejtësinë ndaj Kosovës

9 September, 2019 @16:19

Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, ka kërkuar nga sulmuesi i ekipit Marcus Rashford të shfrytëzojë mençur shpejtësinë e tij në ndeshjet e radhës.

Southgate në konferencën për shtyp të reprezentacionit anglez, ku pret që mos ta lodh shumë Harry Kane-in, ka kërkuar nga Rashford të jetë i gatshëm.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE

“Duhet të kenë të qartë lojtarët që të shfrytëzojnë fizikun e tyre mençur. Harry Kane pritet të thyejë rekordin e Wayne Rooneyt, por lëndimet mund të ndodhin, prandaj - lojtarët duhet të kenë kujdes,” ka thënë Southgate duke shtuar, “Mentaliteti i Kane është i jashtëzakonshëm dhe ai do të arrij te TOP 3-shja e golashënuesve të reprezentacionit.”

“Rashford vrapon shumë, mirëpo ai duhet të bëj atë në mënyrë më të mençur, ashtu që të arrijë numrin e golave të shënuar nga Kane,” ka shtuar më tej selektori i albionëve.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE

Kujtojmë, Anglia ndeshet me Kosovën nesër, më 10 shtator në Southampton, në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020.

Wayne Rooney është golashënuesi më i mirë i reprezentacionit anglez me 53 gola të shënuara. Kane, që aktualisht është 28 vjeç ka 25 gola të shënuara. Ndërsa Marcus Rashford 21 vjeç, ka 7 të shënuara. Rashford në përballjen e fundit të Anglisë ndaj Bullgarisë ka luajtur 90 minuta, ndërsa Kane për 77 minuta lojë ka shënuar hat-trick.

KOSOVA

Nisen për në Angli

FOTO / ffk

9 September, 2019 @11:01

Kombëtarja e Kosovës, është nisur për në Angli. Djelmoshat e trajnerit Bernard Challandes, ndeshjen kundër Anglisë do të luajnë të…

BASTORET

Islanda favorite në Elbasan Arena

Foto; FSHF/fb

9 September, 2019 @8:22

Rezultatet jo të mira dhe ecuria jo e kënaqshme e kuqezinjëve, ka bërë që bastoret të kuotojnë lirshëm Islandën si…

BASTORET

Anglia favorite absolute, kaq japin bastoret për fitoren e Kosovës

Foto: FA/fb

9 September, 2019 @8:12

Një ditë para ndeshjes së pestë të Kosovës në ciklin kualifikues për EURO 2020, bastoret kanë rreshtuar normalisht gjysmëfinalistin e…

YJET E VENDIT

Përfundojnë stërvitjet e fundit para nisjes për në Angli

Fotot: FFK

8 September, 2019 @19:37

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri” para udhëtimit në Angli.

PARA NISJES

Stërvitja e fundit e heronjve, para nisjes

TOPSPORTI/ A. P.

8 September, 2019 @12:39

Futbollistët e Kosovës do të dalin në stërvitje sot, një ditë pas fitores së madhe dhe të lodhshme ndaj Çekisë.…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020