Të gjitha lajmet

ROSSONERI

Rebić, Krunić, Theo - rikthehen te Milan

Rebić, Krunić, Theo - rikthehen te Milan


22 January, 2021 @1:13

Përmes një komunikate të shkurtër të lëshuar mbrëmë, AC Milan ka bërë të ditur se futbollistët e saj do t’i kthehen stërvitjes me ekipin pasi që kanë rezultuar negativ në testimet për coronavirus.

Ante Rebic dhe Rade Krunic kanë dalë negativ në testim, njëjtë sikurse edhe Theo Hernandez.

“Dokumentet zyrtare mjekësore i janë dorëzuar autoriteteve shëndetësore dhe lojtarët tani do t’i kthehen stërvitjeve për të vazhduar aktivitetin e tyre profesional,” ka bërë të ditur ekipi rossoner.

Milan është duke kaluar një stinor befasisht shumë të mirë dhe është në krye të renditjes në Serie A.

Për më tepër, ata së fundi kanë përforcuar sulmin edhe me sulmuesin me përvojë nga Kroacia, Mario Mandzukic, të cilin e morrën si lojtar të lirë.


ITALIANI DREJT SPANJËS

Shtegëtari Cutrone, tash drejt bregdetit spanjoll

Serie A/La Liga/Transfere

Shtegëtari Cutrone, tash drejt bregdetit spanjoll

01/02/21 @ 12:45

SERIE A

Kumbulla 78 minuta në fitoren e Romës

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Kumbulla 78 minuta në fitoren e Romës

31/01/21 @ 22:54

E PARA NË SERIE A

Vedati shënon përsëri, Lazio fiton

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vedati shënon përsëri, Lazio fiton

31/01/21 @ 16:43

NUK REALIZOHET

Dështon shkëmbimi Dzeko-Sanchez

Serie A

Dështon shkëmbimi Dzeko-Sanchez

29/01/21 @ 21:00

MEDIA TALK

Juventusi rinis negociatat me Lyonin për Aouar

Serie A/Ligue 1/Transfere

Juventusi rinis negociatat me Lyonin për Aouar

29/01/21 @ 20:46

ROSSONERI

Hakan Çalhanoglu shërohet, i gatshëm për ekipin

Serie A

Hakan Çalhanoglu shërohet, i gatshëm për ekipin

29/01/21 @ 16:03

SERIA A

Federata e Italisë dënon Ibrahimovicin dhe Lukakun

Serie A

Federata e Italisë dënon Ibrahimovicin dhe Lukakun

29/01/21 @ 14:44

MEDIA TALK

Interi dhe Roma në bisedime për shkëmbimin Sanchez-Dzeko

Serie A

Interi dhe Roma në bisedime për shkëmbimin Sanchez-Dzeko

28/01/21 @ 17:06

COPPA ITALIA: JUVENTUS - SPAL + VIDEO

Etrit Berisha me ekip, eliminohen nga Juventusi

Serie A

Etrit Berisha me ekip, eliminohen nga Juventusi

27/01/21 @ 23:44

COPPA ITALIA: ATALANTA 3-2 LAZIO + VIDEO

Gjimshiti eliminon Muriqin nga Kupa e Italisë, të dy shënojnë

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Gjimshiti eliminon Muriqin nga Kupa e Italisë, të dy shënojnë

27/01/21 @ 21:47


Të gjitha lajmet nga Serie A