Të gjitha lajmet

FORMACIONET ZYRTARE

Reja kthen Lenjanin! 11-shet zyrtare: Lituania-Shqipëria

Foto: FSHF

Reja kthen Lenjanin! 11-shet zyrtare: Lituania-Shqipëria

14 October, 2020 @16:30

Ermir Lenjani është kthyer në formacionin startues të Shqipërisë. Edy Reja ka publikuar 11-shen zyrtare për përballjen Lituania - Shqipëria, ku kuqezinjtë kërkojnë lidershipin e grupit me fitore.

TABELA AKTUALE

LITUANIA XI: (4-2-3-1) Svedskauskas; Palionis, Girdvainis, Beneta, Mikoliunas; Simkus, Dapkus; Novikovas, Lasickas, Golubickas; Laukzemis.

SHQIPËRIA XI: (4-2-3-1) Etrit Berisha; Berat Djimsiti, Marash Kumbulla, Kastriot Dermaku, Frederic Veseli; Keidi Bare, Qazim Laçi; Amir Abrashi, Ermir Lenjani, Taulant Seferi; Armando Broja.

albaniaxi

BASTORET

Bastoret i japin shumë pak gjasa Kosovës për fitore

14 October, 2020 @15:23

Në përballjen e tretë të muajit tetor, Kosova është mysafire e Greqisë sonte në Athinë. Pas dy humbjeve rresht,…

BASTORET

Kuqezinjtë favorit ndaj Lituanisë

Pamje nga ndeshja e kaluar Shqipëria-Lituania 0-1 / Foto: FSHF

14 October, 2020 @15:10

Shqipëria vazhdon të jetë favorite në ndeshjet e Grupit 4 të Ligës C të Kombeve. Edhe kësaj radhe, përkundër…

NGA KONFERENCA

Reja: Kemi ardhur të marrim pikë

Foto: FSHF

13 October, 2020 @21:39

Selektori italian i kombëtares shqiptare, Edi Reja, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Lituaninë ka bërë të ditur se…

STERVITJA PARA NDESHJES

Për të thyer akullin

Fotot: FFK

13 October, 2020 @20:01

Kombëtarja e Kosovës sot në mesditë ka arritur në Athinë dhe është akomoduar në hotelin “Radisson Blu Park”, derisa në…

NGA KONFERENCA

Vojvoda lut për mbështetje të ekipit, lojtarët po japin 100%

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

13 October, 2020 @19:54

Mbrojtësi i Torinos, Mërgim Vojvoda, në konferencën për shtyp para ndeshjes së Kosovës ndaj Greqisë ka thënë se ekipit tash…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve