Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Rexhbeçaj mposhtet bindshëm nga ekipi i Abrashit

Rexhbeçaj mposhtet bindshëm nga ekipi i Abrashit


9 January, 2021 @21:24

Dueli i dy mesfushorëve shqiptarë u zhvillua sot në Bundesligën gjermane, ku u përballë ekipi i Amir Abrashit, Freiburg dhe ai i Elvis Rexhbeçajt, Koln.

Takimi përfundoi me rezultat bindës, 5-0, në të mirë të ekipit vendas, Freiburg, i cili e ka rritur në 5 serinë e fitoreve të njëpasnjëshme në Bundesliga.

Abrashi në këtë përballje ishte në bankë dhe nuk u aktivizua për asnjë minutë, ndërsa Rexhbeçaj, i cili në shumicën e ndeshjeve të këtij stinori ka qenë titullar, në këtë takim u inkuadrua në fillim të pjesës së dytë.

PREMIER LEAGUE

Mateta transferohet te Crystal Palace

Foto: Getty Images

21 January, 2021 @13:39

Crystal Palace ka konfirmuar se kanë nënshkruar një marrëveshje në formë huazimi me Jean-Philippe Mateta për një periudhë 18-mujore, me…

DEBUTIMI

Leon Dajaku debuton te Union Berlini

20 January, 2021 @23:52

Leon Dajakut i kanë mjaftuar vetëm tri ditë stërvitje me ekipin e tij të ri, Union Berlin, që ta…

VIDEO

Asisti i Rexhbeçajt sjell fitoren në fund

20 January, 2021 @23:25

Elvis Rexhbeçaj ishte njëri ndër shkaktarët kryesorë që skuadra e tij, Koln, arriti t’i marrë tri pikë në udhëtim kundër…

BAYERN

Neuer barazon legjendën Kahn

Foto: Bayern/fb

20 January, 2021 @23:03

Portieri i Bayern Munchenit, Manuel Neuer, që vlerësohet të jetë ndër më të mirët në botë, me portën e paprekur…

AUGSBURG - BAYERN MUNICH

Bayern Munich me fitore minimale, arrin tre pikë të rëndësishme

20 January, 2021 @22:15

Bayern ka vazhduar me fitoren e radhës, duke fituar me rezultat 0-1 kundër Augsburg. Golin për mysafirët e shënoi i…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga