Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Toma përsëri startues te Genk

Toma përsëri startues te Genk


9 January, 2021 @21:13

Mesfushori kosovar me nënshtetësi zvicerane, Bastien Toma, ka filluar ta merr veten dalngadalë pas mungesës së gjatë dy mujore.

21 vjeçari pas paraqitjes së mirë në ndeshjen e tri ditëve më parë, është parapëlqyer përsëri nga trajneri në formacionin startues te skuadra e tij belge, Genk, në ndeshjen e zhvilluar sot kundër ekipit Kortrijk.

Toma në këtë ballafaqim luajti për 60’ minuta dhe më pas u zëvendësua, gjersa ekipi i tij pësoi me rezultat 2-1.

Skuadra Genk aktualisht gjendet në pozitën e dytë të kampionatit belg dhe është në luftë të drejtpërdrejtë për titull me kampionin aktual, Club Brugge.

TRANSFER

Mbrojtësi Haliti nënshkruan me gjigantin suedez

21 January, 2021 @22:35

Skuadra e njohur suedeze, AIK, ka prezentuar futbollistin e ri të saj, qendërmbrojtësin shqiptar, Jetmir Haliti. Haliti 24 vjeçar, ka…

TRANSFER

Albion Ademi prezentohet te kampioni i shumëfishtë i Suedisë

21 January, 2021 @22:14

Futbollisti prishtinas, Albion Ademi, është futbollisti i ri i 12 herë kampionit të Suedisë, skuadrës Djurgardens. Talenti 21 vjeçar ka…

KAPITENI I PARË I KOSOVËS

Anel Rashkaj i kthehet futbollit suedez

Foto: Orgryte/fb

21 January, 2021 @16:45

Mesfushori dhe kapiteni i parë i reprezentacionit të Kosovës në futboll, Anel Rashkaj, i është kthyer futbollit suedez. Ai…

THE GUNNERS

Zyrtarizmi i Ozilit të Fenerbahce po vonohet, Arteta jep sqarime

Foto: Getty Images

21 January, 2021 @12:59

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta ka dhënë disa sqarime se përse po vonohet zyrtarizimi i transferimit të Mesut Ozil te…

VETON TUSHA

Tusha: Falenderoj trajnerin për besimin, golin e dëshiroja shumë

20 January, 2021 @22:43

Futbollisti i ri kosovar, Veton Tusha, sot përjetoi një debutim ëndrrash. Talenti 18 vjeçar i cili vetëm 5 ditë më…

Të gjitha lajmet nga International