Të gjitha lajmet

EUROPA LEAGUE

Rezultatet e mbrëmjes dhe raporti i ‘shqipeve’ në akcion

Rezultatet e mbrëmjes dhe raporti i ‘shqipeve’ në akcion

29 November, 2018 @22:53

Pas ndeshjeve të luajtura gjatë ditës së sotme në Europa League, le të shohim se cilat ‘shqipe’ ishin në akcion.

Amir Rrahmani luajti si mbrojtës i majtë për 90 minuta për Dinamon e Zagrebit ndaj Fenerbahçes dhe u ndëshkua me karton të verdhë, Ardin Dallku luajti për 90 minuta në qendër të mbrojtjes për Vorsklan në humbjen 0-3 ndaj Arsenalit, Mirlind Kryeziu luajti 90 minuta si mbrojtës i majtë për Zurichun dhe u ndëshkua me karton të verdhë, ndërsa Benjamin Kololli ishte rezervë e papërdorur në këtë takim. Ansi Agolli nuk luajti për asnjë minutë për Qarabagun, duke qëndruar në bankën rezervë, Valon Berisha startoi dhe luajti 90 minuta për Lazion, ekip në të cilin sonte rezervë ishte portieri i ri shqiptar Marco Aliu, kurse Eros Grezda ishte në bankën rezervë dhe nuk u inkuadrua për asnjë minutë për skuadrën e Rangers.

Edon Zhegrova, Thomas Strakosha, Hekuran Kryeziu, Granit Xhaka e Shkodran Mustafi sonte nuk ishin pjesë as e bankës rezervë për skuadrat e tyre përkatëse.

Rezultatet e ndeshjeve të sontme:

GRUPI A:

18:55 Leverkusen 1-1 Ludogorets

18:55 Zurich 1-2 AEK

GRUPI B:

18:55 Rosenborg 0-1 Celtic

18:55 Salzburg 1-0 RB Leipzig

GRUPI C:

18:55 Bordeaux 2-0 Slavia Prague

18:55 Zenit 1-0 Copenhagen

GRUPI D:

18:55 Anderlecht 0-0 Spartak Trnava

18:55 Fenerbahçe 0-0 Dinamo Zagreb

GRUPI E:

18:55 Qarabag 1-6 Sporting Lisbon

18:55 Vorskla 0-3 Arsenal

GRUPI F:

18:55 Milan 5-2 Dudelange

18:55 Betis 1-0 Olympiacos

GRUPI G:

16:50 Spartak Moscow 1-2 Rapid Vienna

21:00 Rangers 0-0 Villarreal

GRUPI H:

21:00 Apollon Limassol 2-0 Lazio

21:00 Frankfurt 4-0 Marseille

GRUPI I:

21:00 Malmo 2-2 Genk

21:00 Sarpsborg -2-3 Besiktas

GRUPI J:

18:55 Krasnodar 2-1 Akhisarspor

21:00 Standard Liege 1-0 Sevilla

GRUPI K:

16:50 Astana 0-1 Dynamo Kiev

21:00 Jablonec 0-1 Rennes

GRUPI L:

18:55 BATE Borisov 2-0 Mol Vidi

21:00 Chelsea 4-0 PAOK

MAQEDONI

Stadiumi i Shkupit me tribunë të re

Foto: FC Shkupi

29 November, 2018 @19:10

Përmes një lajmi të publikuar në faqen zyrtare, klubi i Shkupit ka bërë të ditur që stadiumi i tij shumë…

KOSOVA / FUTSALL

Grumbullohet përfaqësuesja e Kosovës në futsall

FOTO/ ffk

29 November, 2018 @18:16

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall do të grumbullohet me 3 deri më 5 dhjetor në Prishtinë, për fazën përgatitore të…

EUROPA LEAGUE

Europa League, shumë ‘shqipe’ në akcion

29 November, 2018 @13:57

Pas ndeshjeve të zhvilluara në Champions League në dy netët e kaluara, futbolli evropian vazhdon sonte me ndeshje nga Europa…

FIFA RANKING

Shqipëria nuk lëviz!

29 November, 2018 @12:46

Kombëtarja e Shqipërisë në renditjen e FIFAs për muajin nëntor nuk ka lëvizur nga pozita e saj. Shqipëria aktualisht gjendet…

FIFA RANKING

Pas fitoreve, Kosova ngritet në FIFA renditje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 November, 2018 @10:17

Pas rezultateve pozitive, përfaqësuesja e Kosovës ka bërë ngritje për gjashtë pozita në renditjen e FIFAs për muajin nëntor. …

CHAMPIONS LEAGUE

Mbyllen grupet A dhe D, nxehtë në B e në C

28 November, 2018 @23:03

Me tetë ndeshjet e luajtura sonte është mbyllur xhiroja e parafundit e fazës grupore të Champions League. Në Grupin…

CHAMPIONS LEAGUE

Mbyllja e xhiros së parafundit të Champions League

28 November, 2018 @16:00

Tetë duele u luajtën mbrëmë, ndërsa tetë të tjera luhen sonte, për ta mbyllur kështu xhiron e parafundit të…

MALMO - CHELSEA

E para që nga dhjetori

Foto: uefaeuropaleague/fb

14 February, 2019 @23:24

Chelsea ka arritur të shënojë fitore në përballjen e parë të së gjashtëmbëdhjetës së finales së Europa Ligës sonte, duke…

ZURICH - NAPOLI

Kololli shënon me panenka, në humbje ndaj Napolit

Foto: SSCNapoli/fb

14 February, 2019 @22:57

Ekipi i Zurichut, ku luajnë dy nga lojtarët më të mirë të Kosovës, Hekuran Kryeziu dhe Benjamin Kololli, ka pësuar…

LAZIO - SEVILLA

Sevilla pushton Romën

Fotot: europaleague/fb

14 February, 2019 @22:06

Avantazh një golësh, goli si mysafir i shënuar dhe Sevilla ka fituar 0-1 në Romë në duel ndaj Lazios. …

RAPID WIEN - INTER

Pa Icardin, fitojnë

Foto: uefaeuropaleague/fb

14 February, 2019 @21:29

Inter pasi që mori shirtin e kapitenit nga Mauro Icardi, ka shënuar fitore në kuadër të Europa League, duke e…

GALATASARAY - BENFICA

Benfica merr avantazhin në Stamboll

Foto: uefaeuropaleague/fb

14 February, 2019 @21:16

Skuadra e Benficës ka arritur të mposht Galatasarayin në Stamboll 1-2, për të marrë avantazhin për ndeshjen e kthimit që…

Të gjitha lajmet nga Europa League