Të gjitha lajmet

WAYNE ROONEY

Rooney kthehet në Angli

Rooney kthehet në Angli

1 January, 2020 @20:10

Njëri ndër sulmuesit më të mirë në histori të Anglisë, Wayne Rooney, pas aventurës në Amerikë, është rikthyer në Angli përsëri.

Rooney u transferua te skuadra e Derby Countryt në Championship.

34 vjeçari Rooney, në lidhje me transferimin e tij ka thënë se ndihet mirë fizikisht.

Ndihem mirë fizikisht. Sigurisht që nuk jam më lojtari që isha në të 20tat, por nuk kam munguar në asnjë stërvitje që nga 2017 kur u riktheva te Evertoni.

Ende ndiej se trupi im është i gatshëm të luaj dhe do të luaj derisa trupi im më lejon,”- është shprehur Rooney.

Derby Country do të jetë skuadra e katërt në karrierën e Rooneyt, pas Evertonit, Manchester United dhe D.C United.

LIVERPOOL 3-2 WEST HAM UNITED

Barazim rekordi dhe përmbysje, për të vazhduar dominimin total

Foto: premierleague.com

24 February, 2020 @23:09

Liverpool nuk ka lejuar të befasohet nga West Ham Unitedi i David Moyesit, të cilët rezultatin prej 1-0 e kthyen…

MANCHESTER UNITED 3-0 WATFORD

Bruno me golin e parë dhe asistin e radhës, United fiton

Foto: premierleague.com

23 February, 2020 @17:08

Përforcimi 55 milionë eurosh i Manchester Unitedit, që erdhi në janar të këtij viti nga Sportingu i Lisbonës, Bruno Fernandes,…

MANCHESTER CITY 2-0 WEST HAM UNITED

Këndellje për Cityn, pas dy humbjeve pa gol të shënuar

Foto: premierleague.com

19 February, 2020 @22:30

Spanjolli Rodri dhe belgu Kevin De Bruyne shënuan nga një gol sonte, derisa Manchester City problemet jashtë fushe, nuk i…

I RIU PREMTUES

Armando Broja me kontratë profesionale te Chelsea

Foto: ChelseaNews

19 February, 2020 @12:10

Futbollisti 18 vjeçar, që luan një kohë të gjatë te grupmoshat e Chelseat të Londrës, Armando Broja, dje përmes një…

SPURS

Shtohen telashet për Mourinhon te Spurs

18 February, 2020 @13:42

Jose Mourinhos do t’i vështirësohen punët në vazhdim të kampionatit në Premier Ligë, pasi që tash i janë shtuar telashet.…

Të gjitha lajmet nga Premier League