Të gjitha lajmet

DRITA

Drita i gëzon tifozët për Vit të Ri

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Drita i gëzon tifozët për Vit të Ri

31 December, 2019 @19:32

Njëri ndër sulmuesit më të mirë të Superligës, Kastriot Rexha, që nga sot zyrtarisht do të jetë pjesë e Dritës.

Kjo do të jetë aventura e dytë për Rexhën në skuadrën gjilanase, derisa detajet e kontratës nuk janë bërë të ditura nga skuadra.

a

Kastriot Rexha në stinorin e kaluar ishte golashënuesi më i mirë në Superligë me 21 gola me Feronikelin, derisa sivjet i ka të shënuara pesë gola me skuadrën nga Drenasi dhe është golashënuesi më i mirë i kësaj skuadre.

TABELA AKTUALE

Drita gjendet në pozitën e tretë me 31 pikë në Superligë, 3 më pak se lideri Ballkani, derisa me Rexhën shtohet më shumë “apetiti” për titull.

NË PRISHTINË

Ilija Ivic bën që ambasadorët t’i japin përkrahje atij dhe Flamurtarit

Foto: KFFlamurtari/fb

25 February, 2020 @15:36

Futbollisti nga Graçanica, Ilija Ivic, me angazhimin e tij te Flamurtari dhe ftesën për Kosovën U19 bëri bujë të…

TREPÇA '89 - DUKAGJINI

Përmbysje nga Trepça ‘89, fundosja e Dukagjinit vazhdon

23 February, 2020 @15:12

Në takimin e zhvilluar sot mes Trepçës ‘89 dhe Dukagjinit në “Riza Lushta” të Mitrovicës, fituese doli skuadra vendase, e…

BALLKANI - FERIZAJ

Edhe portieri Ruxhi gjen golin, lideri s’gabon

23 February, 2020 @15:06

Pas fitoreve të Dritës e Prishtinës, këtë xhiro pikë s’ka lëshuar as Ballkani. Therandasit sot triumfuan me rezultat 3-0 ndaj…

GJILANI - FLAMURTARI

Plaku e Busiç për fitoren e Gjilanit

23 February, 2020 @15:03

Pas humbjes së derbit ndaj Dritës, Gjilani i është rikthyer fitoreve në ndeshjen e zhvilluar sot ndaj Flamurtarit në shtëpi. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Dukagjini

23 February, 2020 @12:27

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe Dukagjinit. TREPÇA ‘89: Hyseni, Asare, Pira, Statovci, Hoti, Jashari, Traore, Ahmeti, Emini,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga