Të gjitha lajmet

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR 2017

Salah afrikani i vitit nga BBC

Salah afrikani i vitit nga BBC

11 December, 2017 @21:55

Mesfushori egjiptian që po shkëlqen te Liverpooli, Mohamed Salah, ka fituar çmimini e lojtarit më të mirë afrikan të vitit 2017 nga BBC sot.

Me rekord vota, ylli i Liverpoolit, që është aktualisht edhe golashënuesi më i mirë i Premier Ligës, ka fituar karshi konkurrencës si Pierre-Emerick Aubameyang (Gabon), Naby Keita (Guine), Sadio Mane (Senegal) dhe Victor Moses (Nigeri).

“Dëshiroj të bëhem egjiptiani më i mirë i të gjitha kohërave prandaj punoj shumë,” ka thënë ndër të tjera Salah, pasi që mori trofeun nga trajneri i tij aktual, Jurgen Klopp.

 Të gjithë fituesit e çmimit nga BBC:

2016: Riyad Mahrez (Leicester City & Algeria)

2015: Yaya Toure (Manchester City & Ivory Coast)

2014: Yacine Brahimi (Porto & Algeria)

2013: Yaya Toure (Manchester City & Ivory Coast)

2012: Chris Katongo (Henan Construction & Zambia)

2011: Andre Ayew (Marseille & Ghana)

2010: Asamoah Gyan (Sunderland & Ghana)

2009: Didier Drogba (Chelsea & Ivory Coast)

2008: Mohamed Aboutrika (Al Ahly & Egypt)

2007: Emmanuel Adebayor (Arsenal & Togo)

2006: Michael Essien (Chelsea & Ghana)

2005: Mohamed Barakat (Al Ahly & Egypt)

2004: Jay-Jay Okocha (Bolton & Nigeria)

2003: Jay-Jay Okocha (Bolton & Nigeria)

2002: El Hadji Diouf (Liverpool & Senegal)

2001: Sammy Kuffour (Bayern Munich & Ghana)

2000: Patrick Mboma (Parma & Cameroon)


SHORTI 1/16

Shorti i 1/16 së finales në Europa Ligë

Foto: uefa.com

11 December, 2017 @13:17

Në këto momente ka përfunduar shorti i Europa Ligës për 1/16 e finales së garës dhe skuadrat që do të…

PAS SHORTIT

Çiftet e 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve

Foto: uefa.com

11 December, 2017 @12:16

Në këto momente ka përfunduar shorti i 1/8 së finales në Ligë të Kampionëve. Champions League draw…</p>
				    	<div class= Lexo më shumë  →

NË VLORË

Flamurtari sjell shkupjanin Muarem

Muarem Muarem, duke nënshkruar për Flamurtarin/ Foto: FCFlamurtari/fb

11 December, 2017 @10:34

Skuadra e Flamurtarit të Vlorës ka zyrtarizuar sot përforcimin e radhës. Ai është shqiptari nga Maqedonia, Muarem Muarem, që deri…

VILLARREAL - BARCELONA

Suarez e Messi për rikthimin te fitoret

10 December, 2017 @22:36

Pas dy barazimeve radhazi, Barcelona fitoreve në La Liga i është rikthyer në ndeshjen e zhvilluar ndaj Villarrealit. Me golat…

MILAN - BOLOGNA

Bonaventura rikthen buzëqeshjen te kuqezinjtë

10 December, 2017 @22:35

Pas 3 xhirove pa fitore, Milani i është rikthyer fitoreve në takimin e luajtur ndaj Bolognas në shtëpi. Fitoren e…

UNITED-CITY

11 pikë dallimi në krye, City triumfon

Foto: premierleague.com

10 December, 2017 @19:19

Manchester City ka trimfuar në derbin e qytetit të Manchesterit sot në përballjen e zhvilluar në Old Trafford ndaj rivalit…

BETIS-ATLETICO

Saul mban Atleticon lartë

Foto: mundodeportivo

10 December, 2017 @18:42

Mesfushori spanjoll në formë, Saul, ka shënuar përsëri gol për ekipin e tij, për t’ia sjellë fitoren Atletico Madridit si…

LUASSANNE

Dy gola nga Kololli

10 December, 2017 @18:33

Benjamin Kololli ka shënuar dy herë për skuadrën e Laussanne në përballje me Luganon në udhëtim. Falë golave të tij,…

LIVERPOOL-EVERTON

Rooney ia mohon fitoren Liverpoolit

Foto: premierleague.com

10 December, 2017 @17:00

Në tre ndeshjet e fundit, të dyja skuadrat e Merseyside kishin shënuar nga 3 fitore në të gjitha garat. …

LAÇI-SKËNDERBEU

Uzuni njofton me humbje Skënderbeun

10 December, 2017 @14:57

Sulmuesi i Laçit, Myrto Uzuni, ka shënuar golin e vetëm të ndeshjes Laçi-Skënderbeu, që përfundoi pak më parë, për t’ia…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018