Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LA LIGA

Mungon edhe kundër Sociedadit

Foto:Google

Mungon edhe kundër Sociedadit


21 April, 2021 @14:12

Santi Mina, lojtari i Celta Vigo, u lëndua të hënën në ndeshjen kundër Sevilla, ai do të jetë jashtë 8 deri 10 ditë.

Ai pësoi një problem muskular në shputën e këmbës së djathtë, me periudhën e përcaktuar të rikuperimit, ai mungoi në barazimin (0:0) kundër Cadiz dhe pritet të mungoj kundër Real Sociedad. 

Objektivi i tij është që të arrijë në ndeshjen kundër Osasuna të dielën e 25 prillit në Balaídos.

Mungesa e tij është e rëndësishme, pasi ai është golashënuesi i dytë më i mirë i ekipit me tetë gola.

Ndeshja në mes Real Sociedad dhe Celta Vigo zhvillohet me 22 prill, pra 21:00.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga