Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EUROPEAN SUPERLEAGUE

Agnelli: Pa ekipet angleze nuk formohet Superliga

Agnelli: Pa ekipet angleze nuk formohet Superliga


21 April, 2021 @12:52

Kryetari i Juventusit dhe njëri prej themeluesve të Superligës Evropiane, Andrea Agnelli, ka dhënë deklaratë në lidhur me tërheqjen e 6 skuarave angleze nga kjo garë.

Agnelli për Reuters ka thënë se nuk mund të formohet liga pa skuadrat angleze.

Pa skuadrat angleze, Superliga Evropiane nuk do të realizohet, duhet të jemi të sinqertë nuk funksionon”.

Dje zyrtarisht janë larguar gjashtë skuadrat angleze nga kjo ligë, derisa sot jon larguar edhe Interi me Atletico Madridin.


KOENIGBLAU

Schalke bie nga Bundesliga

Bundesliga

Schalke bie nga Bundesliga

21/04/21 @ 12:29

VENDIMI I KD-së

Ulpiana bëhet lidere pas vendimit të KD-së

FFK Liga e parë

Ulpiana bëhet lidere pas vendimit të KD-së

21/04/21 @ 12:11

PRISHTINA - LLAPI

Sot caktohet finalisti i dytë në Kupën e Kosovës

Kupa e Kosovës

Sot caktohet finalisti i dytë në Kupën e Kosovës

21/04/21 @ 09:56

BBC SPORT

Para njoftimit zyrtar: Të gjitha skuadrat e PremierLigës tërhiqen nga Superliga

Champions League/Europa League/Premier League

Para njoftimit zyrtar: Të gjitha skuadrat e PremierLigës tërhiqen nga Superliga

21/04/21 @ 00:00

CHELSEA 0-0 BRIGHTON

Brighton ndal Chelsean, derisa kishte dramë jashtë stadiumit

Premier League

Brighton ndal Chelsean, derisa kishte dramë jashtë stadiumit

20/04/21 @ 23:46

VIDEO

Uzuni shënon dy gola dhe shpallet kampion në Hungari (Video)

International/Sportistë shqiptarë në botë

Uzuni shënon dy gola dhe shpallet kampion në Hungari (Video)

20/04/21 @ 23:16

KRISTI VANGJELI

Jam te klubi më i madh në Kosovë, jam sikur vera

FFK Superliga/Europa League/International/Transfere

Jam te klubi më i madh në Kosovë, jam sikur vera

15/07/21 @ 15:40

INTERNATIONAL

Arjen Robben pensionohet nga futbolli

International

Arjen Robben pensionohet nga futbolli

15/07/21 @ 13:17

PAS FINALES

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

Evropiani/Premier League/International

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

14/07/21 @ 17:09

MAN UTD

Për Rashford stinori nis në tetor

Premier League/International

Për Rashford stinori nis në tetor

14/07/21 @ 16:15

REAL MADRID

Perez sqarohet për përgjimet

La Liga/International

Perez sqarohet për përgjimet

14/07/21 @ 15:10

UCL

Lirim Kastrati me asist, Dinamo kualifikohet

Champions League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Lirim Kastrati me asist, Dinamo kualifikohet

14/07/21 @ 09:01

TE PRISHTINA

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

Evropiani/Champions League/Europa League/International

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

14/07/21 @ 08:03

CHAMPIONS LEAGUE

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

Champions League/International

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

13/07/21 @ 22:54

PRISHTINA - FERENCVAROS

Uzuni shuan shpresat e Prishtinës

Champions League/International

Uzuni shuan shpresat e Prishtinës

13/07/21 @ 21:53

HAJDUK SPLIT

Lumbardh Dellova prezentohet te Hajduk Split

International/Sportistë shqiptarë në botë

Lumbardh Dellova prezentohet te Hajduk Split

13/07/21 @ 18:04


 
Të gjitha lajmet nga International