Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VENDIMI I KD-së

Ulpiana bëhet lidere pas vendimit të KD-së

Skuadra e Ulpianes, duke pozuar para nje ndeshjeje kampionale gjate muajit shkurt te ketij viti/ Foto: KFUlpiana/fb

Ulpiana bëhet lidere pas vendimit të KD-së


21 April, 2021 @12:11

Skuadra nga Lipjani, Ulpiana, është rikthyer në krye të Ligës së Parë B të Kosovës, pasi që fitoi ndeshjen në tavolinë ndaj Ferizajit 0-3.

Kjo ndeshje ishte ndërprerë në minutën e fundit të takimit (90+4), derisa pas lëndimit të një lojtari të Ferizajit, një shikues kishte hyrë në fushë të lojës dhe kishte sulmuar referin e ndeshjes.

Ulpiana në atë moment ishte në epërsi 0-1 dhe ndeshja thuajse kishte marrë fund, por sulmi ndaj referit bëri që gjithçka të paqartësohet.

“Ndeshja e ndërprerë ndërmjet KF Ferizaj dhe KF Ulpiana regjistrohet me rezultat zyrtar 3-0 në favor të KF Ulpiana,” — ka shkruar vendimi i Komisionit Disiplinor të FFK-së.

TABELA AKTUALE

“Komisioni i Garave me rastin e regjistrimit të ndeshjes KF Ferizaj – KF Ulpiana, java e 23-të, Liga e parë, Grupi ”B”, pas administrimit të të gjitha provave konstatoi se ndeshja është ndërprerë në minutën e 90+4, për shkak të sulmit fizik ndaj gjyqtarit kryesor të ndeshjes nga një person i paautorizuar (shikues), duke e paaftësuar për vazhdimin e ndeshjes, andaj konform nenit 58 të Rregullores së Garave, ndeshja regjistrohet me rezultat zyrtar 0:3 në favor të KF Ulpiana,” – shkruan në arsyetim të këtij vendimi.

Me këtë fitore, Ulpiana rikthehet në pozitë të parë të renditjes tabelare të Ligës së Parë B.

Në xhiron e radhës, Ulpiana pret skuadrën e KEK-ut, ku mysafirët po luftojnë për mbijetesë dhe do ta kenë mjaft vështirë të ndalin skuadrën që po drejtohet suksesshëm nga trajneri Fadil Ademi.


PRISHTINA - LLAPI

Sot caktohet finalisti i dytë në Kupën e Kosovës

Kupa e Kosovës

Sot caktohet finalisti i dytë në Kupën e Kosovës

21/04/21 @ 09:56

BBC SPORT

Para njoftimit zyrtar: Të gjitha skuadrat e PremierLigës tërhiqen nga Superliga

Champions League/Europa League/Premier League

Para njoftimit zyrtar: Të gjitha skuadrat e PremierLigës tërhiqen nga Superliga

21/04/21 @ 00:00

CHELSEA 0-0 BRIGHTON

Brighton ndal Chelsean, derisa kishte dramë jashtë stadiumit

Premier League

Brighton ndal Chelsean, derisa kishte dramë jashtë stadiumit

20/04/21 @ 23:46

VIDEO

Uzuni shënon dy gola dhe shpallet kampion në Hungari (Video)

International/Sportistë shqiptarë në botë

Uzuni shënon dy gola dhe shpallet kampion në Hungari (Video)

20/04/21 @ 23:16

ZYRTARIZOHET

Man United: Woodward largohet në fund të vitit

Europa League/Premier League

Man United: Woodward largohet në fund të vitit

20/04/21 @ 22:52

BUNDESLIGA

1 fitore larg titullit të 9 rresht

Bundesliga

1 fitore larg titullit të 9 rresht

20/04/21 @ 22:47

MANCHESTER CITY

Klubi i parë që zyrtarisht tërhiqet

Champions League/Premier League

Klubi i parë që zyrtarisht tërhiqet

20/04/21 @ 22:42

TWITTER

McGregor në Twitter: “Po mendoj ta blej gjigandin anglez!”

Premier League

McGregor në Twitter: “Po mendoj ta blej gjigandin anglez!”

20/04/21 @ 21:23

ARBËRIA

Dior Zabërgja ndahet me Arbërinë

FFK Liga e parë/Transfere

Dior Zabërgja ndahet me Arbërinë

12/07/21 @ 19:34

NDARJA E RADHËS NGA FLAMURTARI

Leart Emini ndahet me Flamurtarin

FFK Liga e parë/Transfere

Leart Emini ndahet me Flamurtarin

12/07/21 @ 12:45

VUSHTRRIA

Etrit Halimi rikthehet te Vushtrria

FFK Liga e Dytë/FFK Liga e parë

Etrit Halimi rikthehet te Vushtrria

11/07/21 @ 17:34

BESA

Pas 12 viteve ndahet me Besën

FFK Liga e parë

Pas 12 viteve ndahet me Besën

10/07/21 @ 22:20

LIGA e PARË

Arbëria transferon Vojvodën

FFK Liga e parë

Arbëria transferon Vojvodën

10/07/21 @ 20:53

FFK

Zyrtare: Superliga e Kosovës me VAR

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Zyrtare: Superliga e Kosovës me VAR

09/07/21 @ 18:59

ARBËRIA

Me përvojë në mbrojtje, Arbëria siguron portën

FFK Liga e parë/Transfere

Me përvojë në mbrojtje, Arbëria siguron portën

09/07/21 @ 16:41

LIGA E PARË B

Ferizaji e Fushë Kosova, vendas në xhiron e parë

FFK Liga e parë

Ferizaji e Fushë Kosova, vendas në xhiron e parë

09/07/21 @ 14:28

LIGA E PARË A

Me derbi në hapje, ‘89shi pret Lirinë

FFK Liga e parë

Me derbi në hapje, ‘89shi pret Lirinë

09/07/21 @ 14:26

RAHOVEC

Rahoveci shton edhe 3 përforcime në ekip

FFK Liga e parë/Transfere

Rahoveci shton edhe 3 përforcime në ekip

07/07/21 @ 11:34


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë