Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ZYRTARIZOHET

Man United: Woodward largohet në fund të vitit

Man United: Woodward largohet në fund të vitit


20 April, 2021 @22:52

Vjen edhe zyrtarzimi pas paralajmërimit dhe konfirmimit të mediave. Manchester United ka bërë të ditur se shefi ekzekutiv i klubit Ed Woodward do të largohet nga pozita e tij në fund të këtij viti.

Woodward erdhi te United në vitin 2005 dhe u bë zv kryetar në vitin 2012.

“Jam jashtëzakonisht krenar që kam shërbyer te United dhe ka qenë nder për mua të punojë për klubin më të madh në botë për 16 vitet e kaluara,” ka thënë ndër të tjera Ed Woodward.

E gjithë kjo vjen pas efektit domino të Superligës Evropiane, një ditë pasi që Florentino Perez në intervistë të vonshme direkte tha se po e shpëtojnë futbollin, e në anën tjetër të gjithë përveç pronarëve të klubeve nuk e donin krijimin e kësaj lige.


BUNDESLIGA

1 fitore larg titullit të 9 rresht

Bundesliga

1 fitore larg titullit të 9 rresht

20/04/21 @ 22:47

MANCHESTER UNITED

Ed Woodward jep dorëheqje!

Premier League

Ed Woodward jep dorëheqje!

20/04/21 @ 20:59

MANCHESTER CITY

Klubi i parë që zyrtarisht tërhiqet

Champions League/Premier League

Klubi i parë që zyrtarisht tërhiqet

20/04/21 @ 22:42

EUROPEAN SUPERLEAGUE

Pas Chelseat, “dorëzohet” edhe një skuadër!

Premier League/International

Pas Chelseat, “dorëzohet” edhe një skuadër!

20/04/21 @ 20:10

TWITTER

McGregor në Twitter: “Po mendoj ta blej gjigandin anglez!”

Premier League

McGregor në Twitter: “Po mendoj ta blej gjigandin anglez!”

20/04/21 @ 21:23

LA LIGA

Zidane pa tre mesfushorë

La Liga

Zidane pa tre mesfushorë

20/04/21 @ 19:59

KRISTI VANGJELI

Jam te klubi më i madh në Kosovë, jam sikur vera

FFK Superliga/Europa League/International/Transfere

Jam te klubi më i madh në Kosovë, jam sikur vera

15/07/21 @ 15:40

KRISTI VANGJELI

Prishtina zyrtarizon ish-lojtarin e kombëtares

FFK Superliga/Europa League

Prishtina zyrtarizon ish-lojtarin e kombëtares

15/07/21 @ 13:57

TE PRISHTINA

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

Evropiani/Champions League/Europa League/International

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

14/07/21 @ 08:03

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina nesër mëson kundërshtarin në Conference League

Europa League

Prishtina nesër mëson kundërshtarin në Conference League

13/07/21 @ 23:04

UECL

Llapi gati për Shkupin

FFK Superliga/Europa League

Llapi gati për Shkupin

07/07/21 @ 18:29

PARA NDESHJES

Drita kryen sot përgatitjet e fundit para ndeshjes në UECL

FFK Superliga/Europa League/International

Drita kryen sot përgatitjet e fundit para ndeshjes në UECL

07/07/21 @ 17:14

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

CONFERENCE LEAGUE

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

FFK Superliga/Europa League/International

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

15/06/21 @ 13:50

CONFERENCE LEAGUE

Llapi debuton në Evropë ndaj Shkupit

Europa League

Llapi debuton në Evropë ndaj Shkupit

15/06/21 @ 13:42

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Villarreal - Man Utd

Europa League/Premier League/La Liga

Notat e futbollistëve: Villarreal - Man Utd

27/05/21 @ 00:37


 
Të gjitha lajmet nga Europa League