Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NGA EMISIONI

Perez: Superliga Evropiane nuk është e mbyllur! Ne po e shpëtojmë futbollin

Florentino Perez duke folur sonte per Chiringuito/ Sshot

Perez: Superliga Evropiane nuk është e mbyllur! Ne po e shpëtojmë futbollin


20 April, 2021 @0:29

Kryetari i Real Madridit është në intervistë direkte te Chiringuito TV sonte dhe në mes tjerash ka treguar gjendjen e keqe financiare të ekipeve të mëdha të futbollit evropian.

“Pandemia vetëm se ka shpejtuar procesin. Ne po e shpëtojmë futbollin. Kriza është e madhe, ndërsa interesimi për Ligën e Kampionëve ka rënë,” ka thënë ndër të tjera Florentino Perez kryetar i madrilenëve dhe i Superligës Evropiane.

Ndërsa sa i përket përjashtimit të ekipit nga Champions League dhe La Liga, Perez ka qenë i qartë.

“Real Madrid nuk do të përjashtohet as nga La Liga as nga Champions League,” ka thënë me siguri të plotë ai.

“Përndryshe Superliga nuk është e mbyllur si po thuhet. Ajo është e hapur dhe secili mund të ketë qasje aty. Futbolli duhet të evolvojë. Ju duhet të bëni të ardhura profitabile duke bërë ndeshje më garuese dhe më interesante,” ka shtuar ndër të tjera 74-vjeçari.

“Ne do të bëjmë spektaklin më të madh në botë. Priten 4 miliardë shikues të ndjekin ndeshjet tona,” - ka thënë Perez, që synon të marteve dhe të mërkurave nga 5 ndeshje minimalisht të Superligës Evropiane të zhvillohen, për të kapur gjysmën e popullsisë së botës pranë ekraneve televizive.

Sa i përket ftesave tjera, ai ka thënë:

“Paris St Germainin ende nuk e kemi ftuar. Ndërsa me ekipet gjermane ende s’kemi vënë kontakt.”

Krijimi i Superligës Evropiane ka ngjallë kundërshtime të mëdha nga UEFA-ja dhe skuadrat tjera pjesëmarrëse në ligat kombëtare. Analistë, ish-futbollistë dhe trajnerë bashkë me tifozë kanë reaguar se paraja po ndërhyn në shpritin garues të futbollit dhe më gjerë, në historitë e klubeve.

Në anën tjetër, skuadrat themeluese, të 12-tat duket se janë të vendosura që të bëjnë këtë hap, duke pasur parasysh garancën prej 350 milionë eurove që në start të garës nga magnati JP Morgan.


PAS NDESHJES

Klopp direkt ndaj Neville: Nuk është në rregull të flasësh për YNWA

Premier League

Klopp direkt ndaj Neville: Nuk është në rregull të flasësh për YNWA

19/04/21 @ 23:50

PAS BARAZIMIT

James Milner: Nuk më pëlqen, të gjithë e kuptuam nga mediat

Premier League

James Milner: Nuk më pëlqen, të gjithë e kuptuam nga mediat

19/04/21 @ 23:24

LEEDS 1-1 LIVERPOOL

Leeds ndal ekipin e Superligës Evropiane

Premier League

Leeds ndal ekipin e Superligës Evropiane

19/04/21 @ 23:05

EUROPEAN SUPERLEAGUE

Klopp: Jam kundër Superligës Evropiane, po e bëjnë për para…

Premier League/International

Klopp: Jam kundër Superligës Evropiane, po e bëjnë për para…

19/04/21 @ 20:15

LEEDS - LIVERPOOL

Leeds - Liverpool, 11-shet startuese

Premier League

Leeds - Liverpool, 11-shet startuese

19/04/21 @ 20:04

EUROPEAN SUPERLEAGUE

“Chelsea, Reali e City të përjashtohen nga UCL!”

Champions League/Europa League

“Chelsea, Reali e City të përjashtohen nga UCL!”

19/04/21 @ 19:18

EUROPEAN SUPERLEAGUE

Superliga Evropiane, deklarata e Karl-Heinz Rummenige

Bundesliga/International

Superliga Evropiane, deklarata e Karl-Heinz Rummenige

19/04/21 @ 18:22

PREMIER LEAGUE

De Bruyne mungon kundër Aston Villa, në dyshime për PSG

Champions League/Premier League

De Bruyne mungon kundër Aston Villa, në dyshime për PSG

19/04/21 @ 18:14

CHAMPIONS LEAGUE

Ish-kundërshtari i Dritës, në finale me Prishtinën

Champions League

Ish-kundërshtari i Dritës, në finale me Prishtinën

22/06/21 @ 22:24

FOLGORE - PRISHTINA

Prishtina në finale të raundit preliminar të Champions League

Champions League

Prishtina në finale të raundit preliminar të Champions League

22/06/21 @ 21:55

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Folgore - Prishtina

Champions League

Formacionet zyrtare: Folgore - Prishtina

22/06/21 @ 19:12

PARAKUALIFIKIMET

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

FFK Superliga/Champions League

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

21/06/21 @ 23:40

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

FFK Superliga/Champions League

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

18/06/21 @ 12:49

CHAMPIONS LEAGUE

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

Champions League

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

16/06/21 @ 13:44

SHORTI I PLOTË

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League/International

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

15/06/21 @ 12:50

SHORTI I RAUNDIT TË PARË

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

FFK Superliga/Champions League/International

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

15/06/21 @ 12:21

PARAKUALIFIKIMET

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

FFK Superliga/Champions League/International

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

13/06/21 @ 14:28

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

FFK Superliga/Champions League

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

09/06/21 @ 13:21


 
Të gjitha lajmet nga Champions League