Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LEEDS 1-1 LIVERPOOL

Leeds ndal ekipin e Superligës Evropiane

Leeds ndal ekipin e Superligës Evropiane


19 April, 2021 @23:05

Në ditën kur e gjithë bota foli për Superligën Evropiane, Leeds United ndali kampionin aktual të Premier Ligës dhe anëtarin e Superligës Evropipane Liverpool, duke barazuar 1-1 me golin e shënuar kah fundi i ndeshjes nga Diego Llorente.

Të kuqtë kishin ardhur në Elland Road nën presionin e tifozëve që janë kundër pjesëmarrjes së tyre në Superligën Evropiane, ndërsa vendasit i pritën para ndeshjes me pankarta dhe maica: Liga e Kampionëve duhet të meritohet.

TABELA AKTUALE

Sidoqoftë, kjo fillimisht s’bëri përshtypje për të përzgjedhurit e Jurgen Kloppit sonte, derisa Sadio Mane shënoi për epërsinë e skuadrës në minutën e 31-të të ndeshjes. Krejt kjo pas një vrapi dhe krosimi tejet të mirë të Trent Alex-Arnoldit.

Në pjesë të dytë një Leeds shumë më i mprehtë që pas disa paradave të bukura të Alissonit, gjeti golin me Llorenten për të kapur pikën në fund.

Me këtë Liverpool pëson edhe një goditje për të zënë vend në TOP 4 të elitës së futbollit anglez, që nën ethe po pret vendimet e ardhshme të ligës dhe të organit më të madh evropian të futbollit — që janë krejtësisht kundër Superligës Evropiane.

NOTAT E LOJTARËVE:

LEEDS UNITED: Meslier 6, Ayling 7, Llorente 8, Struijk 7, Alioski 7, Phillips 7, Dallas 7, Roberts 7, Helder Costa 6, Harrison 7, Bamford 7. Rez: Poveda 6, Klich 5, Hernandez n/a.

LIVERPOOL: Alisson 8, Alexander-Arnold 7, Kabak 6, Fabinho 6, Robertson 6, Wijnaldum 6, Thiago 6, Milner 7, Jota 7, Firmino 6, Mane 7. Rez: Salah 7, Oxlade-Chamberlain n/a.


EUROPEAN SUPERLEAGUE

Klopp: Jam kundër Superligës Evropiane, po e bëjnë për para…

Premier League/International

Klopp: Jam kundër Superligës Evropiane, po e bëjnë për para…

19/04/21 @ 20:15

LEEDS - LIVERPOOL

Leeds - Liverpool, 11-shet startuese

Premier League

Leeds - Liverpool, 11-shet startuese

19/04/21 @ 20:04

EUROPEAN SUPERLEAGUE

“Chelsea, Reali e City të përjashtohen nga UCL!”

Champions League/Europa League

“Chelsea, Reali e City të përjashtohen nga UCL!”

19/04/21 @ 19:18

EUROPEAN SUPERLEAGUE

Superliga Evropiane, deklarata e Karl-Heinz Rummenige

Bundesliga/International

Superliga Evropiane, deklarata e Karl-Heinz Rummenige

19/04/21 @ 18:22

PREMIER LEAGUE

De Bruyne mungon kundër Aston Villa, në dyshime për PSG

Champions League/Premier League

De Bruyne mungon kundër Aston Villa, në dyshime për PSG

19/04/21 @ 18:14

PREMIER LEAGUE

Chelsea pas mbrojtësit madrilen

Premier League/La Liga/Transfere

Chelsea pas mbrojtësit madrilen

19/04/21 @ 18:03

LIGUE 1

Andre Herrera, kundër Superligës Evropiane

Ligue 1/International

Andre Herrera, kundër Superligës Evropiane

19/04/21 @ 17:58

EUROPEAN SUPERLEAGUE

Portugalia kundër Super Ligës Evropiane

International

Portugalia kundër Super Ligës Evropiane

19/04/21 @ 16:59

TRANSFERE

Rodriguez i ‘lëkundur’ nga zgjedhja e tij

Premier League/Serie A/La Liga/Transfere

Rodriguez i ‘lëkundur’ nga zgjedhja e tij

24/06/21 @ 21:20

PREMIER LEAGUE

Zyrtare: Milot Rashica në Premier League

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Zyrtare: Milot Rashica në Premier League

22/06/21 @ 17:26

“E urrej futbollin modern”

Evropiani/Përfaqësuesja/Premier League

“E urrej futbollin modern”

19/06/21 @ 12:30

ANALIZA

Kessie pasardhës i Wijnaldum tek Liverpool?

Premier League/Serie A

Kessie pasardhës i Wijnaldum tek Liverpool?

18/06/21 @ 22:50

TRANSFERE

United pas anglezit të Atleticos, problem çmimi

Premier League/La Liga/Transfere

United pas anglezit të Atleticos, problem çmimi

17/06/21 @ 20:20

RAFA BENITEZ

Pritet rikthimi në Premier League

Premier League/Transfere

Pritet rikthimi në Premier League

16/06/21 @ 23:59

STINORI I RI

Kampioni me Spurs, Arsenali me debutues

Premier League

Kampioni me Spurs, Arsenali me debutues

16/06/21 @ 10:21

ZYRTARE

ZYRTARE: PSG transferon mesfushorin e Liverpoolit

Premier League/Ligue 1/Transfere

ZYRTARE: PSG transferon mesfushorin e Liverpoolit

10/06/21 @ 15:03

WOLVES

Wolves zyrtarizon trajnerin e ri

Premier League/Transfere

Wolves zyrtarizon trajnerin e ri

09/06/21 @ 11:19

EMILIANO BUENDIA

Rekord transfer nga Aston Villa

Premier League/International/Transfere

Rekord transfer nga Aston Villa

06/06/21 @ 12:00


 
Të gjitha lajmet nga Premier League