Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGUE 1

Andre Herrera, kundër Superligës Evropiane

Foto:Google

Andre Herrera, kundër Superligës Evropiane


19 April, 2021 @17:58

Ander Herrera, mesfushori i Paris Saint Germain, një nga ekipet e shkëlqyera të Ligues 1 dhe jo vetëm, nuk e përkrah formimin e Superligës Evropiane.

PSG nuk janë pjesë e 12 pjesëmarrësve të Superligës, ndërsa mesfushori shprehu pakënaqësi kundër kësaj lige në rrjetet e tij sociale.

“Unë u dashurova me futbollin popullor, me futbollin e tifozëve, me ëndrrën për të parë ekipin e zemrës sime duke garuar kundër më të mëdhenjëve. Nëse kjo superligë evropiane përparon, ato ëndrra kanë mbaruar, iluzionet e tifozëve të ekipit janë se ata nuk janë gjigandë për të qenë në gjendje të fitojnë në fushë duke garuar në garat më të mira.

Unë e dua futbollin, nuk mund të hesht për këtë, besoj në një Ligë të Kampionëve të përmirësuar, por jo në vjedhjet e pasura të njerëzve që e krijuan sportin më të bukur në planet”, shkroi lojtari spanjoll.


KËTË JAVË

UEFA diskuton të ardhmen e garave

Champions League/Europa League/International

UEFA diskuton të ardhmen e garave

19/04/21 @ 12:49

KOMUNIKATA

DFB shkurt e qartë: Kundër interesave të disa personave

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

DFB shkurt e qartë: Kundër interesave të disa personave

19/04/21 @ 13:15

E FUNDIT

Shkarkohet Jose Mourinho!

Premier League

Shkarkohet Jose Mourinho!

19/04/21 @ 11:27

E FUNDIT

12 klube zyrtarizojnë Superligën Evropiane

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

12 klube zyrtarizojnë Superligën Evropiane

19/04/21 @ 00:50

EUROPEAN SUPER LEAGUE

ZYRTARE: Klubi i Bundesligës kundër planit, s’merr pjesë

Bundesliga

ZYRTARE: Klubi i Bundesligës kundër planit, s’merr pjesë

19/04/21 @ 11:32

TRANSFERE

Hakimi ikë për në Paris

Serie A/Ligue 1/Transfere

Hakimi ikë për në Paris

05/07/21 @ 20:30

LIGUE 1

PSG po përgatitet për zyrtarizimin e 3 yjeve

Ligue 1/Transfere

PSG po përgatitet për zyrtarizimin e 3 yjeve

04/07/21 @ 22:56

LIGUE 1

Marseille transferon Cengiz Underin

Ligue 1

Marseille transferon Cengiz Underin

04/07/21 @ 17:40

TRANSFERE

Mundësi e mirë për lojtarët e ‘lirë’

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

Mundësi e mirë për lojtarët e ‘lirë’

03/07/21 @ 17:40

PSG

Mbappe drejt largimit?

Ligue 1

Mbappe drejt largimit?

01/07/21 @ 20:31

MEDIA TALK

Hakimi tek PSG, por jo vetëm

Serie A/Ligue 1/Transfere

Hakimi tek PSG, por jo vetëm

18/06/21 @ 00:20

ZYRTARE

ZYRTARE: PSG transferon mesfushorin e Liverpoolit

Premier League/Ligue 1/Transfere

ZYRTARE: PSG transferon mesfushorin e Liverpoolit

10/06/21 @ 15:03

LIGUE 1

Ligue 1 bëhet me 18 skuadra

Ligue 1

Ligue 1 bëhet me 18 skuadra

03/06/21 @ 20:49

LIGUE 1

Nantes shpëton falë golave si mysafirë, mbetet në elitë

Ligue 1

Nantes shpëton falë golave si mysafirë, mbetet në elitë

30/05/21 @ 23:21

CHRIS GALTIER

Fitoi titullin dhe largohet

Champions League/Ligue 1/International/Transfere

Fitoi titullin dhe largohet

26/05/21 @ 15:28


 
Të gjitha lajmet nga Ligue 1