Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EUROPEAN SUPERLEAGUE

Portugalia kundër Super Ligës Evropiane

Foto:Google

Portugalia kundër Super Ligës Evropiane


19 April, 2021 @16:59

Presidenti i Ligës Portugeze, Pedro Proença, siguron se ata janë “frontalisht” kundër një Supelige të Evropës.

Për Proença, kjo garë “do të vinte në pikëpyetje të gjitha bazat themelore mbi të cilat është zhvilluar gjithmonë futbolli”.

“Hipoteza e krijimit të një Superlige Evropiane, e menduar dhe hartuar nga një elitë e vogël me qëllime ekskluzive, është diçka që ne do të vazhdojmë ta kundërshtojmë ballë për ballë”.

Përveç kësaj, ai këmbënguli: “Ne do të qëndrojmë të vendosur dhe të bashkuar në mbrojtjen e ligave kombëtare, meritave sportive dhe modeleve që kontribuojnë në rritjen e të gjithë ekosistemit të futbollit dhe jo vetëm të një elite të vogël dhe egoiste”.

Presidenti i Portos, Pinto Costa, pranoi kontaktet joformale për Superligën Evropiane dhe treguan arsyjet e mos pjesëmarrjes në këtë garë.

“Kishte kontakte joformale, por ne nuk morëm pjesë për dy arsye. Së pari, BE nuk lejon një qark të mbyllur si NBA. Së dyti, pasi federata jonë është kundër tij dhe është pjesë e UEFA dhe ne nuk mund të marrim pjesë në diçka që shkon kundër BE dhe UEFA. Nëse kjo vazhdon, UEFA nuk do të mbarojë dhe do të ketë garat e saj. Dhe garat do të jenë zyrtare. Ne nuk jemi të shqetësuar. Ne jemi në Champions League dhe shpresojmë të vazhdojmë për shumë vite” ,tha ai.


E FUNDIT

UEFA aprovon formatin e ri të garave evropiane

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

UEFA aprovon formatin e ri të garave evropiane

19/04/21 @ 16:07

BRUNO FERNANDES

Futbollisti i parë i ekipeve të Superligës Evropiane që thyen heshtjen

Champions League/Europa League/Premier League

Futbollisti i parë i ekipeve të Superligës Evropiane që thyen heshtjen

19/04/21 @ 15:17

KOMUNIKATA

DFB shkurt e qartë: Kundër interesave të disa personave

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

DFB shkurt e qartë: Kundër interesave të disa personave

19/04/21 @ 13:15

KËTË JAVË

UEFA diskuton të ardhmen e garave

Champions League/Europa League/International

UEFA diskuton të ardhmen e garave

19/04/21 @ 12:49

EUROPEAN SUPER LEAGUE

ZYRTARE: Klubi i Bundesligës kundër planit, s’merr pjesë

Bundesliga

ZYRTARE: Klubi i Bundesligës kundër planit, s’merr pjesë

19/04/21 @ 11:32

SUPERLIGA TURKE

Galatasaray transferon mesfushorin rumun, Cicaldau

International

Galatasaray transferon mesfushorin rumun, Cicaldau

24/07/21 @ 23:07

STAMBOLL

Kemal Ademi pranë ndarjes nga Feneri

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Kemal Ademi pranë ndarjes nga Feneri

23/07/21 @ 08:50

ARNE SLOT

Në debutim i zhgënjyer me kreativitetin e ekipit

Conference League/International

Në debutim i zhgënjyer me kreativitetin e ekipit

23/07/21 @ 08:00

TE DRITA

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

Conference League/FFK Superliga/International

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

23/07/21 @ 07:34

STATISTIKA TË PËRGJITHSHME NGA NDESHJA

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

Conference League/FFK Superliga/International

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

22/07/21 @ 23:41

SHQIP në BOTË

Bekim Balaj rikthehet në Rusi

International/Sportistë shqiptarë në botë

Bekim Balaj rikthehet në Rusi

21/07/21 @ 20:46

PAS NDESHJES

Ramadani: Fitore jo komode

Conference League/FFK Superliga/International

Ramadani: Fitore jo komode

20/07/21 @ 20:48

STARTERS

Prishtina-Connah’s Quay Nomads, 11-shet startuese

Conference League/FFK Superliga/International

Prishtina-Connah’s Quay Nomads, 11-shet startuese

20/07/21 @ 16:10

NGA KONFERENCA

Mici: Cilësinë duhet ta dëshmojmë në fushë

Conference League/FFK Superliga/International

Mici: Cilësinë duhet ta dëshmojmë në fushë

19/07/21 @ 20:20

NGA KONFERENCA

Ramadani: Me përkrahje nga “Plisat” do të kemi forcë shtytëse

Conference League/FFK Superliga/International

Ramadani: Me përkrahje nga “Plisat” do të kemi forcë shtytëse

19/07/21 @ 20:14


 
Të gjitha lajmet nga International