Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PREMIER LEAGUE

Chelsea pas mbrojtësit madrilen

Foto:Google

Chelsea pas mbrojtësit madrilen


19 April, 2021 @18:03

Varane, siç raportoi AS, synon të largohet nga Real Madrid verën e ardhshme, sepse ai do të luajë në një kampionat tjetër.

Kontrata e tij me madrilenët skadon në 2022 dhe, megjithëse ata duan ta rinovojnë, lojtari do të kërkojë të largohet kur të mbarojë sezoni aktual.

Tuchel dëshiron të përforcojë mbrojtjen e Chelsea me Raphael Varane verën e ardhshme dhe sipas Bild, francezi është zgjedhja e parë e trajnerit gjerman.

Qëllimi i Real Madrid nëse ai kërkon të largohet është të fitojë para me të dhe në asnjë mënyrë madrilenët nuk dëshirojnë që ai të largohet i lirë në 2022. Vlera e tij, sipas Transfermarkt, është 70 milionë euro.

Tuchel do të ketë mundësi të shohë Varane drejtpërdrejt, pasi Chelsea dhe Real Madrid do të përballen në gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve. Është hera e parë që të dy skuadrat takohen në këtë kompeticion.


KOMUNIKATA

DFB shkurt e qartë: Kundër interesave të disa personave

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

DFB shkurt e qartë: Kundër interesave të disa personave

19/04/21 @ 13:15

KËTË JAVË

UEFA diskuton të ardhmen e garave

Champions League/Europa League/International

UEFA diskuton të ardhmen e garave

19/04/21 @ 12:49

EUROPEAN SUPER LEAGUE

ZYRTARE: Klubi i Bundesligës kundër planit, s’merr pjesë

Bundesliga

ZYRTARE: Klubi i Bundesligës kundër planit, s’merr pjesë

19/04/21 @ 11:32

E FUNDIT

12 klube zyrtarizojnë Superligën Evropiane

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

12 klube zyrtarizojnë Superligën Evropiane

19/04/21 @ 00:50

PAS FINALES

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

Evropiani/Premier League/International

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

14/07/21 @ 17:09

MAN UTD

Për Rashford stinori nis në tetor

Premier League/International

Për Rashford stinori nis në tetor

14/07/21 @ 16:15

ERLING HAALAND

Çmimi i tejkalon 150 milionëshin!

Premier League/Bundesliga/Transfere

Çmimi i tejkalon 150 milionëshin!

13/07/21 @ 12:50

ITALIANI

Di Lorenzo përgatitet për në Angli

Premier League/Serie A/Transfere

Di Lorenzo përgatitet për në Angli

12/07/21 @ 13:40

PREMIER LEAGUE

Guardiola kërkon sulmuesin e Barcelonës

Premier League/La Liga/Transfere

Guardiola kërkon sulmuesin e Barcelonës

11/07/21 @ 15:10

PREMIER LEAGUE

Mbrojtësi danez në shënjestër të Chelseat

Premier League/Serie A/Transfere

Mbrojtësi danez në shënjestër të Chelseat

10/07/21 @ 16:25

SERIE A

Giroud gati për në Itali

Premier League/Serie A/Transfere

Giroud gati për në Itali

08/07/21 @ 18:58

PSG

Pochettino kërkon yllin francez

Premier League/Ligue 1/Transfere

Pochettino kërkon yllin francez

08/07/21 @ 18:40

BBC MORNING

Shearer pas fitores: Më lehtë si lojtar sesa tifoz

Evropiani/Premier League/International

Shearer pas fitores: Më lehtë si lojtar sesa tifoz

08/07/21 @ 12:48

ANGLIA - DANIMARKA

Angli historike, finalja e parë e EUROs arrihet në vazhdime

Evropiani/Premier League/International

Angli historike, finalja e parë e EUROs arrihet në vazhdime

07/07/21 @ 23:46


 
Të gjitha lajmet nga Premier League