Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CHELSEA 0-0 BRIGHTON

Brighton ndal Chelsean, derisa kishte dramë jashtë stadiumit

Foto: premierleague.com

Brighton ndal Chelsean, derisa kishte dramë jashtë stadiumit


20 April, 2021 @23:46

Chelsea i është kthyer pozitës së katërt në Premier Ligë, që dërgon në Ligë të Kampionëve stinorin tjetër, pas barazimit me Brightonin jashtëzakonisht të disiplinuar në Stamford Bridge.

Në natën, ku drama ndodhte para Stamford Bridge-it, derisa qindra tifozë ndalën autobusin e ekipit të Chelseat duke kërkuar largimin nga Superliga Evropiane — lojtarët nuk u dukën aq të motivuar për bërë më shumë dhe Brighton kapi pikën me 0-0 përfundimtare.

petr cech

Tifozët u qetësuan vetëm pasi drejtori teknik i ekipit, Petr Cech, doli për të folur me ata. Ndërsa në nëdrkohë po pritet zyrtarizimi i njoftimit se Chelsea do të tërhiqet nga pjesëmarrja në Superligën Evropiane.

TABELA AKTUALE

“Pikë e madhe në fushë të lojës,” ka shkruar Brighton pas barazimit me Chelsean në Twitter, duke thumbuar skuadrat që kërkonin pjesëmarrjen në Superligë Evropiane.

NOTAT E FUTBOLLISTËVE:

Chelsea: Arrizabalaga 6, Zouma 7, Christensen 6, Rudiger 7, James 5, Jorginho 7, Mount 6, Alonso 7, Ziyech 5, Havertz 6, Pulisic 6. REZ. Werner 5, Hudson-Odoi 6, Giroud 5.

Brighton: Sanchez 7, Veltman 7, Webster 5, Dunk 7, Burn 6, White 6, Bissouma 7, Gross 7, Mac Allister 6, Trossard 5, Welbeck 6. REZ. Lallana 6, Maupay 5, Moder n/a.

cech

 


VIDEO

Uzuni shënon dy gola dhe shpallet kampion në Hungari (Video)

International/Sportistë shqiptarë në botë

Uzuni shënon dy gola dhe shpallet kampion në Hungari (Video)

20/04/21 @ 23:16

ZYRTARIZOHET

Man United: Woodward largohet në fund të vitit

Europa League/Premier League

Man United: Woodward largohet në fund të vitit

20/04/21 @ 22:52

BUNDESLIGA

1 fitore larg titullit të 9 rresht

Bundesliga

1 fitore larg titullit të 9 rresht

20/04/21 @ 22:47

MANCHESTER CITY

Klubi i parë që zyrtarisht tërhiqet

Champions League/Premier League

Klubi i parë që zyrtarisht tërhiqet

20/04/21 @ 22:42

TWITTER

McGregor në Twitter: “Po mendoj ta blej gjigandin anglez!”

Premier League

McGregor në Twitter: “Po mendoj ta blej gjigandin anglez!”

20/04/21 @ 21:23

MANCHESTER UNITED

Ed Woodward jep dorëheqje!

Premier League

Ed Woodward jep dorëheqje!

20/04/21 @ 20:59

EUROPEAN SUPERLEAGUE

Pas Chelseat, “dorëzohet” edhe një skuadër!

Premier League/International

Pas Chelseat, “dorëzohet” edhe një skuadër!

20/04/21 @ 20:10

LA LIGA

Zidane pa tre mesfushorë

La Liga

Zidane pa tre mesfushorë

20/04/21 @ 19:59

EUROPEAN SUPERLEAGUE

Një skuadër angleze dorëzohet, kërkon tërheqjen nga Superliga Evropiane!

Champions League

Një skuadër angleze dorëzohet, kërkon tërheqjen nga Superliga Evropiane!

20/04/21 @ 19:52

CHELSEA

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

Kombëtarja/Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

18/07/21 @ 18:23

ZYRTARE

Giroud në Milan, kompletohet transferi

Premier League/Serie A/Transfere

Giroud në Milan, kompletohet transferi

17/07/21 @ 13:07

NORWICH CITY

Farke flet për Rashicën pas miqësores së parë

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Farke flet për Rashicën pas miqësores së parë

17/07/21 @ 10:23

MIQËSORE

Rashica debuton me Norwich, 45 minuta në fushë

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica debuton me Norwich, 45 minuta në fushë

16/07/21 @ 21:49

NORWICH

Rashica startues te Norwich në ndeshjen miqësore

Premier League

Rashica startues te Norwich në ndeshjen miqësore

16/07/21 @ 19:01

PAS FINALES

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

Evropiani/Premier League/International

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

14/07/21 @ 17:09

MAN UTD

Për Rashford stinori nis në tetor

Premier League/International

Për Rashford stinori nis në tetor

14/07/21 @ 16:15

ERLING HAALAND

Çmimi i tejkalon 150 milionëshin!

Premier League/Bundesliga/Transfere

Çmimi i tejkalon 150 milionëshin!

13/07/21 @ 12:50

ITALIANI

Di Lorenzo përgatitet për në Angli

Premier League/Serie A/Transfere

Di Lorenzo përgatitet për në Angli

12/07/21 @ 13:40

PREMIER LEAGUE

Guardiola kërkon sulmuesin e Barcelonës

Premier League/La Liga/Transfere

Guardiola kërkon sulmuesin e Barcelonës

11/07/21 @ 15:10


 
Të gjitha lajmet nga Premier League