Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VIDEO

Uzuni shënon dy gola dhe shpallet kampion në Hungari (Video)

Uzuni shënon dy gola dhe shpallet kampion në Hungari (Video)


20 April, 2021 @23:16

Mesfushori ofansiv i Shqipërisë dhe i skuadrës Ferencvarosi, Myrto Uzuni, ka shënuar dy gola në fitoren e skuadrës së tij përballë Ujpestit të Lirim Kastratit, në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të kampionatit hungarez.

Uzuni shënoi në minutën 13’ dhe 77’ nga penalltia, për t’u bërë lojtari i ndeshjes që përfundoi me rezultat 3-0 në të mirë të Ferencvarosit.

Te Ujpesti Kastrati ishte titullar në mbrojtje dhe luajti përgjatë 90 minutave.

Ferencvarosi i Uzunit me këtë fitore e siguroi qysh tash titullin e 32-të të kampionit të Hungarisë, pasi që gjendet 14 pikë larg ndjekësit më të afërt, Puskas Academy, kur kanë mbetur vetëm edhe tri javë deri në fund të këtij kampionati.

Uzuni me këto dy gola arrin numrin e 12 golave në kampionat.


ZYRTARIZOHET

Man United: Woodward largohet në fund të vitit

Europa League/Premier League

Man United: Woodward largohet në fund të vitit

20/04/21 @ 22:52

BUNDESLIGA

1 fitore larg titullit të 9 rresht

Bundesliga

1 fitore larg titullit të 9 rresht

20/04/21 @ 22:47

MANCHESTER CITY

Klubi i parë që zyrtarisht tërhiqet

Champions League/Premier League

Klubi i parë që zyrtarisht tërhiqet

20/04/21 @ 22:42

TWITTER

McGregor në Twitter: “Po mendoj ta blej gjigandin anglez!”

Premier League

McGregor në Twitter: “Po mendoj ta blej gjigandin anglez!”

20/04/21 @ 21:23

MANCHESTER UNITED

Ed Woodward jep dorëheqje!

Premier League

Ed Woodward jep dorëheqje!

20/04/21 @ 20:59

SUPERLIGA TURKE

Valencia shpëton Fenerbahçen në minutat shtesë

International

Valencia shpëton Fenerbahçen në minutat shtesë

08/05/21 @ 22:21

SUPERLIGA TURKE

Galatasaray fiton derbin, nxehet lufta për titull

International

Galatasaray fiton derbin, nxehet lufta për titull

08/05/21 @ 21:53

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International/Analiza

5 për fundjavë!

07/05/21 @ 18:00

FILLIM I RI

Robin Van Persie nis karrierën si trajner

International/Transfere

Robin Van Persie nis karrierën si trajner

04/05/21 @ 15:44

LIRIM KASTRATI

Kastrati hero i finales, shënon në vazhdime për ta fituar Kupën e Hungarisë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Kastrati hero i finales, shënon në vazhdime për ta fituar Kupën e Hungarisë

03/05/21 @ 23:21

SHQIP në BOTË

Rashani shkëlqen, Fenerbahçe ruan pozitën

International

Rashani shkëlqen, Fenerbahçe ruan pozitën

03/05/21 @ 22:18

SHQIP në BOTË

Fitore e vlefshme për skuadrën e Hadërgjonajt

International/Sportistë shqiptarë në botë

Fitore e vlefshme për skuadrën e Hadërgjonajt

03/05/21 @ 19:12

SHQIP në BOTË

Rashani në bankë ndaj Fenerbahçes

International

Rashani në bankë ndaj Fenerbahçes

03/05/21 @ 18:43

TRANSFER

Llapi bëhet me sulmues brazilian

FFK Superliga/International/Transfere

Llapi bëhet me sulmues brazilian

03/05/21 @ 13:46

SUPERLIGA TURKE

Cikalleshi me 2 gola e 1 asistim shkëlqen për skuadrën e tij

International/Sportistë shqiptarë në botë

Cikalleshi me 2 gola e 1 asistim shkëlqen për skuadrën e tij

02/05/21 @ 17:46


 
Të gjitha lajmet nga International