Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BBC SPORT

Para njoftimit zyrtar: Të gjitha skuadrat e PremierLigës tërhiqen nga Superliga

Para njoftimit zyrtar: Të gjitha skuadrat e PremierLigës tërhiqen nga Superliga


21 April, 2021 @0:00

Fuqia e madhe e futbollit në Angli edhe njëherë është treguar. Tashmë, pas Manchester Cityt që është i vetmi që zyrtarisht u tërhoq nga plani i Superligës Evropiane, BBC Sport ka mësuar se të gjitha ekipet e Premier Ligës që ishin në plan për krijimin e ligës po përgatisin komunikatën e përbashkët zyrtare.

“Njoftimi formal do të bëhet sonte vonë. Pas Cityt zyrtarisht dhe Chelseat thuajse sigurt, tashmë edhe katër skuadrat tjera janë gati për tërheqjen nga Superliga Evropiane,” ka shkruar njoftimi.

Manchester United, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Tottenham dhe Arsenal — kanë qenë skuadrat e Premier Ligës që kanë nënshkruar dokumentin për themelimin e Superligës Evropiane — që hasi në një reagim jashtëzakonisht të madh nga e mbarë bota që e don futbollin.


CHELSEA 0-0 BRIGHTON

Brighton ndal Chelsean, derisa kishte dramë jashtë stadiumit

Premier League

Brighton ndal Chelsean, derisa kishte dramë jashtë stadiumit

20/04/21 @ 23:46

VIDEO

Uzuni shënon dy gola dhe shpallet kampion në Hungari (Video)

International/Sportistë shqiptarë në botë

Uzuni shënon dy gola dhe shpallet kampion në Hungari (Video)

20/04/21 @ 23:16

ZYRTARIZOHET

Man United: Woodward largohet në fund të vitit

Europa League/Premier League

Man United: Woodward largohet në fund të vitit

20/04/21 @ 22:52

BUNDESLIGA

1 fitore larg titullit të 9 rresht

Bundesliga

1 fitore larg titullit të 9 rresht

20/04/21 @ 22:47

MANCHESTER CITY

Klubi i parë që zyrtarisht tërhiqet

Champions League/Premier League

Klubi i parë që zyrtarisht tërhiqet

20/04/21 @ 22:42

TWITTER

McGregor në Twitter: “Po mendoj ta blej gjigandin anglez!”

Premier League

McGregor në Twitter: “Po mendoj ta blej gjigandin anglez!”

20/04/21 @ 21:23

MANCHESTER UNITED

Ed Woodward jep dorëheqje!

Premier League

Ed Woodward jep dorëheqje!

20/04/21 @ 20:59

EUROPEAN SUPERLEAGUE

Pas Chelseat, “dorëzohet” edhe një skuadër!

Premier League/International

Pas Chelseat, “dorëzohet” edhe një skuadër!

20/04/21 @ 20:10

LA LIGA

Zidane pa tre mesfushorë

La Liga

Zidane pa tre mesfushorë

20/04/21 @ 19:59

CHAMPIONS LEAGUE

UEFA publikon 4 nikoqirët e finaleve të radhës në Ligën e Kampionëve

Champions League

UEFA publikon 4 nikoqirët e finaleve të radhës në Ligën e Kampionëve

16/07/21 @ 19:18

UCL

Lirim Kastrati me asist, Dinamo kualifikohet

Champions League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Lirim Kastrati me asist, Dinamo kualifikohet

14/07/21 @ 09:01

TE PRISHTINA

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

Evropiani/Champions League/Europa League/International

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

14/07/21 @ 08:03

CHAMPIONS LEAGUE

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

Champions League/International

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

13/07/21 @ 22:54

PRISHTINA - FERENCVAROS

Uzuni shuan shpresat e Prishtinës

Champions League/International

Uzuni shuan shpresat e Prishtinës

13/07/21 @ 21:53

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ferencvaros

Champions League

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ferencvaros

13/07/21 @ 18:43

PRISHTINA - FERENCVAROS

Sonte ndeshja Prishtina - Ferencvaros

Champions League

Sonte ndeshja Prishtina - Ferencvaros

13/07/21 @ 12:39

PRISHTINA - FERENCVAROS

Ramadani: Do të isha i gëzuar nëse eliminohemi me fitore

Champions League

Ramadani: Do të isha i gëzuar nëse eliminohemi me fitore

12/07/21 @ 21:16

PRISHTINA - FERENCVAROS

Stoger: E kemi rezultatin, por ende s’ka përfunduar asgjë

Champions League

Stoger: E kemi rezultatin, por ende s’ka përfunduar asgjë

12/07/21 @ 20:36

BETTING

Kuotat për Prishtina - Ferencvaros

FFK Superliga/Champions League/International

Kuotat për Prishtina - Ferencvaros

12/07/21 @ 16:41


 
Të gjitha lajmet nga Champions League