Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOENIGBLAU

Schalke bie nga Bundesliga

Foto: schalke/fb

Schalke bie nga Bundesliga


21 April, 2021 @12:29

Moment për të reflektuar për drejtuesit e Schalkes, ndërsa moment edhe për të kuptuar bukurinë e futbollit për të gjithë adhuruesit.

Ekipi që vetëm dy vite më parë luante në TOP 16 të Ligës së Kampionëve, me humbjen e fundit në Bundesliga është konfirmuar si skuadra e parë që bie në Bundesliga 2.

Shkodran Mustafi

Schalke tashmë nuk ka as gjasa teorike për të mbijetuar, kur kanë mbetur edhe 4 xhiro deri në fund të stinorit në Bundesligë 2020/21, ndërsa skuadra veçse ka hasur në protesta të mëdha dhe kërcënime fizike të tifozëve.

TABELA AKTUALE

“Përkundër të gjithave, ku kuptohet edhe frustrimi i madh me rënien tonë në Bundesliga 2, klubi asnjëherë nuk do të pranojë rrezikimin fizik të lojtarëve dhe stafit. Klubi këtë e dënon dhe pas hetimeve do ta paraqet në organet e rendit,” është thënë në njoftimin e skuadrës konigblau.

Schalke për herë të parë që prej vitit 1988 bie nga Bundesliga.


VENDIMI I KD-së

Ulpiana bëhet lidere pas vendimit të KD-së

FFK Liga e parë

Ulpiana bëhet lidere pas vendimit të KD-së

21/04/21 @ 12:11

BBC SPORT

Para njoftimit zyrtar: Të gjitha skuadrat e PremierLigës tërhiqen nga Superliga

Champions League/Europa League/Premier League

Para njoftimit zyrtar: Të gjitha skuadrat e PremierLigës tërhiqen nga Superliga

21/04/21 @ 00:00

PRISHTINA - LLAPI

Sot caktohet finalisti i dytë në Kupën e Kosovës

Kupa e Kosovës

Sot caktohet finalisti i dytë në Kupën e Kosovës

21/04/21 @ 09:56

CHELSEA 0-0 BRIGHTON

Brighton ndal Chelsean, derisa kishte dramë jashtë stadiumit

Premier League

Brighton ndal Chelsean, derisa kishte dramë jashtë stadiumit

20/04/21 @ 23:46

ZYRTARIZOHET

Man United: Woodward largohet në fund të vitit

Europa League/Premier League

Man United: Woodward largohet në fund të vitit

20/04/21 @ 22:52

VIDEO

Uzuni shënon dy gola dhe shpallet kampion në Hungari (Video)

International/Sportistë shqiptarë në botë

Uzuni shënon dy gola dhe shpallet kampion në Hungari (Video)

20/04/21 @ 23:16

BUNDESLIGA

1 fitore larg titullit të 9 rresht

Bundesliga

1 fitore larg titullit të 9 rresht

20/04/21 @ 22:47

TWITTER

McGregor në Twitter: “Po mendoj ta blej gjigandin anglez!”

Premier League

McGregor në Twitter: “Po mendoj ta blej gjigandin anglez!”

20/04/21 @ 21:23

MANCHESTER CITY

Klubi i parë që zyrtarisht tërhiqet

Champions League/Premier League

Klubi i parë që zyrtarisht tërhiqet

20/04/21 @ 22:42

ERLING HAALAND

Çmimi i tejkalon 150 milionëshin!

Premier League/Bundesliga/Transfere

Çmimi i tejkalon 150 milionëshin!

13/07/21 @ 12:50

TRANSFERE

Mundësi e mirë për lojtarët e ‘lirë’

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

Mundësi e mirë për lojtarët e ‘lirë’

03/07/21 @ 17:40

BUNDESLIGA

Goretzka po ndjek rrugën e Alaba

Bundesliga/Transfere

Goretzka po ndjek rrugën e Alaba

23/06/21 @ 15:18

SHQIP në BOTË

Milot Rashica përshëndetet nga Werderi

Bundesliga

Milot Rashica përshëndetet nga Werderi

22/06/21 @ 17:14

TRANSFERE

Gnabry i pikëlluar për Alaba

Bundesliga/La Liga/Transfere

Gnabry i pikëlluar për Alaba

19/06/21 @ 13:38

GJERMANIA

Vendimi final, pas EURO 2020

Evropiani/Bundesliga/International

Vendimi final, pas EURO 2020

06/06/21 @ 15:16

HOLANDEZI

Van Bommel në Bundesligë, si trajner

Bundesliga/Transfere

Van Bommel në Bundesligë, si trajner

06/06/21 @ 10:21

WERDER BREMEN

Milot Rashica bëhet me trajner të ri

Bundesliga/Transfere

Milot Rashica bëhet me trajner të ri

01/06/21 @ 16:05

BAYERN MUNICH

Legjenda Rummenigge largohet nga Bayerni, zëvendësohet nga ish-portieri

Bundesliga

Legjenda Rummenigge largohet nga Bayerni, zëvendësohet nga ish-portieri

01/06/21 @ 12:30

NDAHEN RRUGËT

Mavraj në kërkim të adresës së re

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Mavraj në kërkim të adresës së re

30/05/21 @ 16:39


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga