Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FT: DRITA - BESA

Shabani me dygolësh, Drita pa problem ndaj Besës

Shabani me dygolësh, Drita pa problem ndaj Besës


28 February, 2021 @14:53

Skuadra e Dritës ka shënuar fitore në shtëpi në ndeshjen e zhvilluar sot përballë Besës së Pejës.

Gjilanasit arritën të marrin tri pikë duke shënuar po aq gola, për fitoren me rezultat 3-1.

Xhevdet Shabani ishte ai i cili doli i pari në skenë me golin e tij qysh në minutën e pestë të ndeshjes. I njëjti shënoi edhe një herë 10 minuta më vonë për rezultatin 2-0.

Me këtë rezultat edhe përfundoi pjesa e parë, ndërsa në pjesën e dytë Besa u kundërpërgjigj me Ardi Hajdinin që shënoi në minutën 65’.

Por, gëzimi i mysafirëve zgjati vetëm dy minuta pasi Bujar Shabani shënoi golin e tretë për Dritën që e përcaktoi edhe rezultatin përfundimtar.

TABELA AKTUALE

Me këtë rezultat Drita tani ka 47 pikë me 14 fitore, ndërsa Besa mbetet e ngujuar në fund të tabelës me vetëm 7 pikë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga