Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KIKA - 2 KORRIKU

Pikët e barabarta, luftojnë për pozitën e katërt

Pikët e barabarta, luftojnë për pozitën e katërt


28 February, 2021 @11:37

Ndeshja e fundit e ditës së sotme në Ligën e Parë, do të luhet në mes të Kikës dhe 2 Korrikut.

Që të dyja skuadrat i kanë nga 20 pikë, dhe me fitore eventuale mund të ngriten në pozitën e katërt.

TABELA AKTUALE

Ndeshja fillon nga ora 13:00.


VLLAZNIA - KEK-u

Dueli i fundit të tabelës

FFK Liga e parë

Dueli i fundit të tabelës

28/02/21 @ 11:34

DARDANA - ULPIANA

Ulpiana ndaj Dardanës kërkon lidershipin

FFK Liga e parë

Ulpiana ndaj Dardanës kërkon lidershipin

28/02/21 @ 11:30

FLAMURTARI - FERIZAJ

Flamurtari kërkon këndellje kundër Ferizajit

FFK Liga e parë

Flamurtari kërkon këndellje kundër Ferizajit

28/02/21 @ 11:27

A&N - DUKAGJINI

Në Prizren, derbi që mund të sjell lider të ri

FFK Liga e parë

Në Prizren, derbi që mund të sjell lider të ri

28/02/21 @ 10:57

VËLLAZNIMI - MALISHEVA

Liderja Malisheva, kërkon fitore në Gjakovë

FFK Liga e parë

Liderja Malisheva, kërkon fitore në Gjakovë

28/02/21 @ 10:51

VUSHTRRIA - ONIX

Fituesi ngritet në tabelë

FFK Liga e parë

Fituesi ngritet në tabelë

28/02/21 @ 10:42

VITESSE

Broja s’ndalet së shënuari

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Broja s’ndalet së shënuari

28/02/21 @ 10:33

LLAPI - BALLKANI

Ballkani për ruajtjen e pozitës, Llapi për ngritje

FFK Superliga

Ballkani për ruajtjen e pozitës, Llapi për ngritje

28/02/21 @ 10:07

DRITA - BESA

Drita favorite, kërkon fitore ndaj Besës

FFK Superliga

Drita favorite, kërkon fitore ndaj Besës

28/02/21 @ 10:03

PRISHTINA

Dellova: Kam festuar, s’kam provokuar

FFK Superliga

Dellova: Kam festuar, s’kam provokuar

27/02/21 @ 23:47

FFK

FFK përgënjeshtron lajmin për zgjerimin e Ligës së Parë

FFK Liga e parë

FFK përgënjeshtron lajmin për zgjerimin e Ligës së Parë

14/04/21 @ 23:10

VENDIMI I KD-së

5 skuadra gjobiten, pritet marrja e pikëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë

5 skuadra gjobiten, pritet marrja e pikëve

14/04/21 @ 10:54

REAGIMI I KF LIDHJA E PRIZRENIT

“Lidhja e Prizrenit” reagon ashpër pas ndeshjes

FFK Liga e parë

“Lidhja e Prizrenit” reagon ashpër pas ndeshjes

13/04/21 @ 16:02

TREPÇA 2-1 VUSHTRRIA

E treta me radhë, ngritet Trepça

FFK Liga e parë

E treta me radhë, ngritet Trepça

11/04/21 @ 18:11

VITIA 1-2 FLAMURTARI

Flamurtari mposht rivalin direkt në derbi

FFK Liga e parë

Flamurtari mposht rivalin direkt në derbi

11/04/21 @ 17:28

MALISHEVA 2-1 A&N

Malisheva vazhdon ndjekjen me fitoren e radhës

FFK Liga e parë

Malisheva vazhdon ndjekjen me fitoren e radhës

11/04/21 @ 17:24

VELLAZNIMI 5-1 ONIX

Vëllaznimi bindshëm ndaj Onixit

FFK Liga e parë

Vëllaznimi bindshëm ndaj Onixit

11/04/21 @ 17:05

ULPIANA 1-0 2 KORRIKU

Ulpiana thellon distancën

FFK Liga e parë

Ulpiana thellon distancën

10/04/21 @ 17:47

KIKA 2-1 KEK

Lirian Ferati sjell fitoren jetike për Kikën

FFK Liga e parë

Lirian Ferati sjell fitoren jetike për Kikën

10/04/21 @ 17:38

DUKAGJINI 1-0 ISTOGU

Labinot Osmani vendos derbin

FFK Liga e parë

Labinot Osmani vendos derbin

10/04/21 @ 17:22


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë