Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VUSHTRRIA - ONIX

Fituesi ngritet në tabelë

Fituesi ngritet në tabelë


28 February, 2021 @10:42

Sot në kuadër të Ligës së Parë, do të luhen 7 ndeshje.

Ndeshja ku i nevojitet fitorja të dyja skuadrave është dueli në mes të Vushtrrisë dhe Onixit.

Onixi me fitore mund të ngritet në pozitën e dytë, derisa Vushtrria largohet nga pozita e fundit.

TABELA AKTUALE

Onixi aktualisht gjendet në pozitën e pestë me 25 pikë, kurse Vushtrria në pozitën e fundit me 11 pikë.


VITESSE

Broja s’ndalet së shënuari

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Broja s’ndalet së shënuari

28/02/21 @ 10:33

LLAPI - BALLKANI

Ballkani për ruajtjen e pozitës, Llapi për ngritje

FFK Superliga

Ballkani për ruajtjen e pozitës, Llapi për ngritje

28/02/21 @ 10:07

DRITA - BESA

Drita favorite, kërkon fitore ndaj Besës

FFK Superliga

Drita favorite, kërkon fitore ndaj Besës

28/02/21 @ 10:03

PRISHTINA

Dellova: Kam festuar, s’kam provokuar

FFK Superliga

Dellova: Kam festuar, s’kam provokuar

27/02/21 @ 23:47

SHQIP në BOTË

Rashani debuton kundër Galatasarayit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Rashani debuton kundër Galatasarayit

27/02/21 @ 23:19

DIJON - PSG

Celina shkakton penallti, PSG mposht lehtë Dijonin

Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Celina shkakton penallti, PSG mposht lehtë Dijonin

27/02/21 @ 23:13

VERONA 1-1 JUVENTUS

Barak ndal Juventusin, rast që Interi të shkojë në +10

Serie A

Barak ndal Juventusin, rast që Interi të shkojë në +10

27/02/21 @ 23:10

FFK

FFK përgënjeshtron lajmin për zgjerimin e Ligës së Parë

FFK Liga e parë

FFK përgënjeshtron lajmin për zgjerimin e Ligës së Parë

14/04/21 @ 23:10

VENDIMI I KD-së

5 skuadra gjobiten, pritet marrja e pikëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë

5 skuadra gjobiten, pritet marrja e pikëve

14/04/21 @ 10:54

REAGIMI I KF LIDHJA E PRIZRENIT

“Lidhja e Prizrenit” reagon ashpër pas ndeshjes

FFK Liga e parë

“Lidhja e Prizrenit” reagon ashpër pas ndeshjes

13/04/21 @ 16:02

TREPÇA 2-1 VUSHTRRIA

E treta me radhë, ngritet Trepça

FFK Liga e parë

E treta me radhë, ngritet Trepça

11/04/21 @ 18:11

VITIA 1-2 FLAMURTARI

Flamurtari mposht rivalin direkt në derbi

FFK Liga e parë

Flamurtari mposht rivalin direkt në derbi

11/04/21 @ 17:28

MALISHEVA 2-1 A&N

Malisheva vazhdon ndjekjen me fitoren e radhës

FFK Liga e parë

Malisheva vazhdon ndjekjen me fitoren e radhës

11/04/21 @ 17:24

VELLAZNIMI 5-1 ONIX

Vëllaznimi bindshëm ndaj Onixit

FFK Liga e parë

Vëllaznimi bindshëm ndaj Onixit

11/04/21 @ 17:05

ULPIANA 1-0 2 KORRIKU

Ulpiana thellon distancën

FFK Liga e parë

Ulpiana thellon distancën

10/04/21 @ 17:47

KIKA 2-1 KEK

Lirian Ferati sjell fitoren jetike për Kikën

FFK Liga e parë

Lirian Ferati sjell fitoren jetike për Kikën

10/04/21 @ 17:38

DUKAGJINI 1-0 ISTOGU

Labinot Osmani vendos derbin

FFK Liga e parë

Labinot Osmani vendos derbin

10/04/21 @ 17:22


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë