Të gjitha lajmet

BORUSSIA DORTMUND

Shkarkohet Bosz

Foto: eurosport/getty

Shkarkohet Bosz

10 December, 2017 @13:26

Seria e rezultateve të dobëta si në Bundesligë ashtu edhe në Ligë të Kampionëve, ka bërë që drejtuesit e Borussia Dortmundit të shkarkojnë trajnerin holandez të ekipit, të emëruar në fillim të këtij stinori, Peter Bosz. Në të njejtën kohë, ekipi ka bërë të ditur se Peter Stoger do të merr drejtimin e skuadrës, bashkë me ndihmësit e tij, Manfred Schmid dhe Jorg Heinrich - me të cilët ka nënshkruar deri në qershor të vitit 2018. Austriaku Stoger, një javë më parë u shkarkua nga Kolni.

PARANDESHJA: PRISHTINA FUTSALL -MITROVICA FUTSALL

Prishtina futsall dhuron fanella për shikuesit

10 December, 2017 @12:13

Përballja ndërmjet Prishtina futsall dhe Mitrovica futsall sot në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve, mund t'ju bëj me një…

MIQËSORE PËR U19

2 ndeshje ndaj Bullgarisë

Kosova U19/ Foto: FFK

10 December, 2017 @9:29

Pasi që arriti kualifikimin në rrethin elitë, përfaqësuesja U-19 e Kosovës është duke menduar seriozisht përgatitjen për garat e këtij…

JUVENTUS-INTER

Derbi i Italisë pa gola

9 December, 2017 @22:57

I njohur si ‘Derby dell Italia’, përballja ndërmjet Juventusit dhe Interit ka përfunduar me rezultat të bardhë, 0-0. Në një…

NË ZVICËR

Ajeti shënon në fitoren e Basel

9 December, 2017 @22:07

Albian Ajeti ka shënuar dy gola për skuadrën e Baselit në fitoren 3-0 në kuadër të xhiros së 18të. Sulmuesi…

PARIS-LILLE

Parisi i sigurt, ruan epërsinë

Foto: ligue1

9 December, 2017 @19:58

Lille, që nuk po kalon kohëra të mira në Ligue 1 këtë stinor, ka pësuar edhe ndaj Paris St Germainit,…

SHQIP NË BOTË

Grezda shënon në fitoren e Osijekut

9 December, 2017 @18:50

Në fitoren e shënuar sot ndaj Rudesit, në listën e golashënuesve për Osijekun ishte edhe Eros Grezda. Gjakovari e shënoi…

REAL MADRID - SEVILLA

Topi i Artë me 2 gola, Real lehtë ndaj Sevillës

9 December, 2017 @18:18

Dy gola të shënuara nga Cristiano Ronaldo, një nga Nacho, një nga Toni Kroos dhe një nga Achraf Hakimi në…

TOTTENHAM - STOKE

Tottenhami gjen fitoren pas 4 xhirove

9 December, 2017 @18:03

Pas 4 xhirove pa fitore në Premier League, Tottenhami ka fituar bindshëm në takimin e zhvilluar sot ndaj Stoke Cityt…

FRANKFURT - BAYERN

Përsëri Vidal, Bayerni forcon kreun

9 December, 2017 @17:59

Me vetëm një goditje në portë gjatë gjithë ndeshjes, Bayerni ka arritur ta fitojë takimin e luajtur ndaj skuadrës së…

WEST HAM - CHELSEA

West Ham mposht kampionin, fitorja e parë e Moyes

9 December, 2017 @15:28

Vjen fitorja e parë për skocezin David Moyes si trajner i West Ham United! Skuadra nga Londra lindore sot e…

BALLON D'OR

11 yje të Premier Ligës në listë për Topin e Artë

8 October, 2018 @20:13

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Luka Modric dhe 11 yje të Premier Ligës do jenë në listën e 30 futbollistëve të…

CHAMPIONS LEAGUE

Vëmendja në Londër e Napoli

3 October, 2018 @12:40

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë, sonte zhvillohen edhe 8 të tjera në kuadër të xhiros së dytë të grupeve…

CHAMPIONS LEAGUE

‘Lëkundja’ e fundit për Josen?

Foto: Unitedreds

2 October, 2018 @23:06

Zhgënjim pas zhgënjimi! Manchester United ka dështuar të fitojë edhe në ndeshjen e luajtur sonte në kuadër të Ligës së…

NUMRAT E EKIPEVE NË UEFA

UEFA zyrtarizon numrin e ekipeve të Kosovës për stinorin 2019/20

Foto: uefa.com

2 October, 2018 @13:19

UEFA përmes një komunikate zyrtare i ka bërë të ditur FFK-së se në edicionin 2019/20 të garave të saja, do…

STATS

Kalojnë 2 vite, vetëm Messi shënues jashtë shtëpisë!

2 October, 2018 @12:37

Një statistikë interesante dhe 'jo fort pozitive' për Barcelonën! Kur bëhet fjalë për ndeshjet e luajtura jashtë shtëpisë në Champions…

Të gjitha lajmet nga Champions League