Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHKELZEN GASHI

Shkelzen Gashi i bashkohet kampionëve

Shkelzen Gashi i bashkohet kampionëve


28 June, 2014 @15:17

Skuadra e Grasshopperit ka mbetur pa lojtarin e saj kryesor. Ylli kosovar, Shkelzen Gashi, është larguar nga kjo skuadër për t’iu bashkuar kampionit aktual të Zvicrës, Basel.

Lajmi i transferimit të Gashit nga Grasshopperi në Basel është quajtur bombastike nga mediat zvicerane, duke pasur parasysh rivalitetin e drejtpërdrejtë ndërmjet këtyre dy skuadrave, e sidomos në stinorin e fundit ku të dyja skuadrat ishin në luftë për titull deri në javët e fundit të kampionatit.

Në njoftimin e klubit të Baselit, thuhet se me Gashin është arritur marrëveshje për kontratë katër vjeçare, e cila do të nënshkruhet pas përfundimit të testeve mjekësore.

Reprezentuesi i kombëtares shqiptare ishte bërë golashënuesi më i mirë në Superligën e Zvicrës në stinorin e kaluar duke realizuar 19 gola me fanellën e Grasshopperit.


SHAQ FACTOR

Shkëlqimi i Xherdanit

Brazil 2014/Sportistë shqiptarë në botë/Analiza

Shkëlqimi i Xherdanit

28/06/14 @ 14:18

URUGUAJ

Tabarez dorëhiqet nga FIFA

Brazil 2014

Tabarez dorëhiqet nga FIFA

28/06/14 @ 13:46

MEDIA

11-shja më e mirë dhe më zhgënjyese e Botërorit

Brazil 2014

11-shja më e mirë dhe më zhgënjyese e Botërorit

28/06/14 @ 01:37

LORET SADIKU

Loret Sadiku në Superligën turke

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Loret Sadiku në Superligën turke

27/06/14 @ 20:03

KOSOVA

Primoz Gliha: Luajmë për fitore në çdo ndeshje, të ardhmen nuk e di…

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Primoz Gliha: Luajmë për fitore në çdo ndeshje, të ardhmen nuk e di…

09/11/21 @ 18:28

DARDANËT

A do të jenë 30%?

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

A do të jenë 30%?

09/11/21 @ 11:19

ZHVILLIME

Alex Frei lirohet nga detyra!

International/Transfere

Alex Frei lirohet nga detyra!

09/11/21 @ 11:06

ANDRIY SHEVCHENKO

Prezantohet si trajner në Serie A

Serie A/International/Transfere

Prezantohet si trajner në Serie A

08/11/21 @ 23:38

VALON BERISHA

Berisha: Miqësorja përgatitje për Greqinë

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Berisha: Miqësorja përgatitje për Greqinë

08/11/21 @ 23:14

NISIN PËRGATITJET

Dy lojtarë arrijnë nesër, selektori i ri kryen stërvitjen me 18 futbollistë

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Dy lojtarë arrijnë nesër, selektori i ri kryen stërvitjen me 18 futbollistë

08/11/21 @ 22:47

FTESAT E KOSOVËS U21

Nees publikon ftesat për ndeshjen e Kosovës U21 ndaj Shqipërisë U21

Shqipëria/Kosova/International

Nees publikon ftesat për ndeshjen e Kosovës U21 ndaj Shqipërisë U21

03/11/21 @ 16:08

MEDIA TALK

Xavi arrin marrëveshje, në pritje të klubeve!

La Liga/International/Transfere

Xavi arrin marrëveshje, në pritje të klubeve!

02/11/21 @ 16:41

MEDIA TALK

Muriqi mund të largohet, por vetëm si huazim

Serie A/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Muriqi mund të largohet, por vetëm si huazim

02/11/21 @ 15:37

TRABZON 2-1 RIZE

Me përmbysje Trabzon ruan pamposhtshmërinë dhe distancën

International

Me përmbysje Trabzon ruan pamposhtshmërinë dhe distancën

29/10/21 @ 22:23


 
Të gjitha lajmet nga International