Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

URUGUAJ

Tabarez dorëhiqet nga FIFA

Tabarez dorëhiqet nga FIFA


28 June, 2014 @13:46

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Uruguajit, Oscar Tabarez, ka dhënë dorëheqje nga detyrat e tij në FIFA, për shkak të dënimit të ashpër të dhënë nga shtëpia botërore e futbollit ndaj sulmuesit të këtij vendi

Tabarez, që është edhe pjesë e Komisionit për Përcaktim të Strategjisë në FIFA, ka dhënë dorëheqje pasi që u shqiptua suspendimi për Suarezin. 

Uruguaj sonte ndeshet me Kolumbinë në kuadër të së tetës së finales së Kupës së Botës dhe mungesa e Suarezit llogaritet hendikep i madh për uruguajanët. 

Ndeshja ndërmjet këtyre dy kombëtareve luhet me fillim prej orës 22:00 sonte në Maracana të Rio de Janeiros. 

Dorëheqja e Tabarezit në konferencën për shtyp është përcjellë me duartrokitje nga të gjithë gazetarët dhe fotoreporterët latinoamerikanë. 


 
Të gjitha lajmet nga Brazil 2014