Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FITORE HISTORIKE

Shkëndija me rekord-fitore ndaj Vardarit

Foto: KFShkendija.com

Shkëndija me rekord-fitore ndaj Vardarit


20 March, 2021 @19:58

Skuadra e Tetovës, lidere e elitës së futbollit në Maqedoninë Veriore, Shkëndija, ka regjistruar sot fitoren më të thellë në histori të klubit jashtë terrenit ndaj rivalit të përbetuar, Vardarit të Shkupit.

Djelmoshat kuqezi të drejtuar nga Ernest Gjoka kanë mposhtur si mysafir Vardarin 1-6 [Mircevski 10’ - Ramadani 27’, Ibraimi 34’ pen. dhe 49’, Doriev 55’, Hebaj 68’ dhe Elezi 89’].

Në fakt, ndeshja nuk nisi mirë për tetovarët që pas vetëm 10-minutash panë veten në disavantazh.

Mirëpo, në vazhdim të ndeshjes vetëm një ekip foli në fushë dhe Shkëndija me rafal golash nuk u ndal deri në fund të duelit për t’i mposhtur thellë dhe për t’ia dhënë humbjen rekorde kundërshtarit.

TABELA AKTUALE:

1. Shkëndija 53 pikë
2. Shkupi 46 pikë
3. Makedonija GP 41 pikë...


E FUNDIT

Trajneri jep dorëheqjen, por kryesia s’ia pranon — ia jep notën maksimale

FFK Liga e parë

Trajneri jep dorëheqjen, por kryesia s’ia pranon — ia jep notën maksimale

20/03/21 @ 19:44

CELTA VIGO 1-3 REAL MADRID

Me super-Benzemanë, Real fiton dhe tejkalon Barcelonën

La Liga

Me super-Benzemanë, Real fiton dhe tejkalon Barcelonën

20/03/21 @ 18:52

RAMIZ SADIKU 0-0 FLAMURTARI

Ramiz Sadiku vazhdon serinë e pamposhtshmërisë

FFK Liga e parë

Ramiz Sadiku vazhdon serinë e pamposhtshmërisë

20/03/21 @ 18:19

DRENASI 2-1 ONIX

Drenasi me fitore për largim nga fundi

FFK Liga e parë

Drenasi me fitore për largim nga fundi

20/03/21 @ 17:48

BUNDESLIGA

Me një lojtar më pak Bayern bindshëm ndaj Stuttgartit

Bundesliga

Me një lojtar më pak Bayern bindshëm ndaj Stuttgartit

20/03/21 @ 17:34

LIRIA 7-1 VUSHTRRIA

Liria me rekord-gola i kthehet fitores, duke çmontuar Vushtrrinë

FFK Liga e parë

Liria me rekord-gola i kthehet fitores, duke çmontuar Vushtrrinë

20/03/21 @ 17:26

EURO2020

Anuloi golin e Ronaldos, mbetet pa Evropian!

Evropiani/International

Anuloi golin e Ronaldos, mbetet pa Evropian!

13/04/21 @ 19:35

FORBES

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

13/04/21 @ 07:52

SUPERLIGA TURKE

Fenerbahçe vazhdon të ndjek kreun

International

Fenerbahçe vazhdon të ndjek kreun

12/04/21 @ 23:13

VETON TUSHA

Tusha shënon në debutimin si titullar

International/Sportistë shqiptarë në botë

Tusha shënon në debutimin si titullar

12/04/21 @ 19:37

VETON TUSHA

Veton Tusha për herë të parë titullar në Superligën turke

International/Sportistë shqiptarë në botë

Veton Tusha për herë të parë titullar në Superligën turke

12/04/21 @ 17:38

EDON ZHEGROVA

Dy golëshi i bënë vend në formacionin e javës

International/Sportistë shqiptarë në botë

Dy golëshi i bënë vend në formacionin e javës

12/04/21 @ 16:33

PAS EMISIONIT

AGK reagon ndaj fjalorit të Batatinës, kërkon masa nga FFK-ja

FFK Superliga/International

AGK reagon ndaj fjalorit të Batatinës, kërkon masa nga FFK-ja

12/04/21 @ 14:18

SHQIP në BOTË

Asnjë minutë për Rashanin, Besiktasi përforcon kreun

International/Sportistë shqiptarë në botë

Asnjë minutë për Rashanin, Besiktasi përforcon kreun

11/04/21 @ 20:35

TURQI

Shtrihet në spital Falcao

International

Shtrihet në spital Falcao

11/04/21 @ 16:23

VIDEO

Bytyqi shënon golin e parë me Konyasporin

International/Sportistë shqiptarë në botë

Bytyqi shënon golin e parë me Konyasporin

11/04/21 @ 15:24


 
Të gjitha lajmet nga International