Të gjitha lajmet

MAQEDONI

Shkëndija në finale të Kupës, e pret Pelisteri

Shkëndija në finale të Kupës, e pret Pelisteri

19 April, 2017 @20:22

Ndeshja gjysmëfinale e Kupës së Maqedonisë, e cila u ndërpre në minutën e 33’, ka vazhduar të luhet dhe është mbyllur 0-1 në të mirë të Vardarit.

Gjithsesi, fitorja 1-3 e Shkëndijës në ndeshjen e parë në Shkup, ka bërë që Shkëndija të kualifikohet në finalen e Kupës së Maqedonisë.

Aty tetovarët do të takohen me skuadrën e Pelisterit.MONACO - DORTMUND

Monaco vs. Dortmund, publikohen skuadrat startuese

19 April, 2017 @20:21

Janë publikuar formacionet edhe për ndeshjen mes Monacos dhe Dortmundit. MONACO: Subašić; Touré, Glik, Jemerson, Mendy; Moutinho, Bakayoko; Silva, Lemar;…

BARCA - JUVENTUS

Barca vs. Juve, formacionet zyrtare

19 April, 2017 @20:17

Pak minuta para ndeshjes, janë publikuar formacionet zyrtare të Barcelonës dhe Juventusit. BARCELONA: Ter Stegen; Roberto, Piqué, Umtiti, Alba; Busquets,…

MAQEDONI

Shkëndija vs. Vardari, ndërpritet ndeshja

19 April, 2017 @17:03

Është ndërprerë ndeshja gjysmëfinale e Kupës së Maqedonisë mes Shkëndijës dhe Vardarit që po luhet në Tetovë, Një zënkë mes…

KUPA E KOSOVËS: BESA - TREPÇA

Goleadë në Pejë, Besa në finale!

19 April, 2017 @16:56

Pas barazimit 2-2 në ndeshjen e parë në Mitrovicë, Besa ka shënuar fitore bindëse në ndeshjen kthyese ndaj Trepçës, për…

KUPA E KOSOVËS: LLAPI - DRENICA

Bërbatovci e Namani çojnë Llapin në finale!

Foto: kfllapi.com

19 April, 2017 @16:53

Me rezultat të thellë 4-1 është mbyllur ndeshja kthyese gjysmëfinale e Kupës së Kosovës mes Llapit e Drenicës, rezultat ky…

MOUSSA DEMBELE

Mesfushori i Spurs drejt Kinës

Foto: premierleague.com

14 January, 2019 @16:40

Mesfushori qendror i Tottenham Hotspurs ka marrë fluturimin drejt Kinës, për të kompletuar transferin e tij te ekipi i Beijing…

RYAN BABEL

Babel i kthehet Premier Ligës

13 January, 2019 @12:09

Pas 9 vitesh, futbollisti holandez Ryan Babel i kthehet Premier Ligës. Besiktas ka bërë të ditur se ka liruar 32…

FRANCESCO TAHIRAJ

Tahiraj zyrtarizohet te Hajduku

Foto: hajduk.hr

12 January, 2019 @17:13

Mesfushori i ri shqiptar, Françesko [Francesco] Tahiraj, është zyrtarizuar sot si lojtar i ri i Hajdukut të Splitit. Ekipi…

ISTANBUL BASAKSEHIR - KUKËSI

Kukësi mposhtet nga lideri i Turqisë

9 January, 2019 @18:17

Skuadra shqiptare Kukësi, në miqësoren e luajtur kundër Istanbul Basaksehirit, u mposht me rezultat 2-1. Për skuadrën turke shënuan Riad…

SULMUESI KOSOVAR

Edhe Muriqi shënon në miqësore

9 January, 2019 @17:42

Përveç Benjamin Kolollit, sot ka shënuar edhe sulmuesi shtatlartë i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi. Çaykur Rizepor e mposhti…

Të gjitha lajmet nga International