Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RAJON

Shkupi zyrtarizon trajnerin e ri

Foto: KFShkupi/fb

Shkupi zyrtarizon trajnerin e ri


16 April, 2021 @15:10

Skuadra e Shkupit sot në zyrat e klubit ka zyrtarizuar si trajner të parë menaxherin e njohur, Goce Sedlloski, i cili është me dy shtetësi, atë të Maqedonisë së Veriut dhe të Kroacisë.

Pas bisedimeve disa ditëshe, është arritur marrëveshja me strategun 47 vjeçar për ta udhëhequr klubin shkupjan drejt sukseseve të reja.

Klubi shkupjan e vlerëson lart Sedloskin, i cili është njëri nga lojtarët më të njohur të këtij vendi.

“Maqedonasi Sedlloski është një nga ish-futbollistët që kanë një karrierë të bujshme si në vend ashtu edhe jashtë, ndërsa pas vete ka dhe 100 paraqitje me reprezentacionin e Maqedonisë së Veriut,” ka shkruar njoftimi në faqen zyrtare të klubit të Shkupit, që po synon dalje në arenën ndërkombëtare.

Sedloski si lojtar karrierën e nisi nga Pobeda, për të luajtur më pas me ekipet kroate Hajdukun e Splitit dhe Dinamon e Zagrebit, anglezët e Sheffield Wednesday,  japonezët e Vegalta Sendai, Diyarbakirsporin e Turqisë, në Austri luajti me SV Mattersburgun, ndërsa karrierën profesionale si futbollist e mbylli me Mattersburg II të Austrisë.


FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Besa - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Besa - Drenica

16/04/21 @ 14:36

MIQËSORE

Kosova U17 barazon përsëri me Bulgarinë U17

Përfaqësuesja

Kosova U17 barazon përsëri me Bulgarinë U17

16/04/21 @ 13:56

MEDIA

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

16/04/21 @ 12:05

BESA - DRENICA

Drenica në përballje direkte për mbijetesë

FFK Superliga

Drenica në përballje direkte për mbijetesë

16/04/21 @ 11:43

MAN UTD 2-0 GRANADA & ROMA 1-1 AJAX

United pa telashe, Dzeko ndali dominimin e Ajaxit

Europa League/Premier League/Serie A

United pa telashe, Dzeko ndali dominimin e Ajaxit

15/04/21 @ 23:27

SLAVIA 0-4 ARSENAL & VILLARREAL 2-1 DINAMO

Arsenali briliant, tash ndaj ish-trajnerit

Europa League/Premier League/La Liga

Arsenali briliant, tash ndaj ish-trajnerit

15/04/21 @ 23:15

TRANSFER

Vëllai i Bersant Celinës transferohet në një skuadër të re

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Vëllai i Bersant Celinës transferohet në një skuadër të re

10/05/21 @ 17:57

LIRIDON KRASNIQI

Liridon Krasniqi në listën e Malajzisë, pret debutimin

International/Sportistë shqiptarë në botë

Liridon Krasniqi në listën e Malajzisë, pret debutimin

10/05/21 @ 15:39

SUPERLIGA TURKE

Valencia shpëton Fenerbahçen në minutat shtesë

International

Valencia shpëton Fenerbahçen në minutat shtesë

08/05/21 @ 22:21

SUPERLIGA TURKE

Galatasaray fiton derbin, nxehet lufta për titull

International

Galatasaray fiton derbin, nxehet lufta për titull

08/05/21 @ 21:53

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International/Analiza

5 për fundjavë!

07/05/21 @ 18:00

FILLIM I RI

Robin Van Persie nis karrierën si trajner

International/Transfere

Robin Van Persie nis karrierën si trajner

04/05/21 @ 15:44

LIRIM KASTRATI

Kastrati hero i finales, shënon në vazhdime për ta fituar Kupën e Hungarisë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Kastrati hero i finales, shënon në vazhdime për ta fituar Kupën e Hungarisë

03/05/21 @ 23:21

SHQIP në BOTË

Rashani shkëlqen, Fenerbahçe ruan pozitën

International

Rashani shkëlqen, Fenerbahçe ruan pozitën

03/05/21 @ 22:18

SHQIP në BOTË

Fitore e vlefshme për skuadrën e Hadërgjonajt

International/Sportistë shqiptarë në botë

Fitore e vlefshme për skuadrën e Hadërgjonajt

03/05/21 @ 19:12

SHQIP në BOTË

Rashani në bankë ndaj Fenerbahçes

International

Rashani në bankë ndaj Fenerbahçes

03/05/21 @ 18:43


 
Të gjitha lajmet nga International