Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SLAVIA 0-4 ARSENAL & VILLARREAL 2-1 DINAMO

Arsenali briliant, tash ndaj ish-trajnerit

Fotomont: goal.com

Arsenali briliant, tash ndaj ish-trajnerit


15 April, 2021 @23:15

Arsenal përkundër barazimit në ndeshjen e parë si vendas ndaj Slavia Pragës 1-1, është treguar briliant në ndeshjen e kthimit dhe ka shënuar fitore si mysafir 0-4 [Lacazette 21p, 77, Pepe 18, Saka 24] për të siguruar gjysmëfinalen e Europa Ligës.

Granit Xhaka

Ekipi i Mikel Artetës ka përfunduar krejt punën në gjysmorëshin e parë të ndeshjes, duke shënuar tri herë në portën e ekipit nga kryeqyteti çek në Sinobo dhe kështu pjesa e dytë kaloi edhe më një gol tjetër për fitore bindëse. Nga shumë njohës futbolli, kjo paraqitje e Arsenalit sonte është vlerësuar si më e mira e stinorit!

Granit Xhaka ishte për 90-minuta në fushë te ekipi i Artetës, i padiskutueshëm në pozitën e tij, ndërsa tash Arsenalin në gjysmëfinale e pret dueli ndaj ish-trajnerit.

Villarreali i Unai Emeryt nuk la vend për edhe një befasi të Dinamos së Zagrebit, duke i mposhtur ata edhe në ndeshjen e dytë 2-1 [Paco 36, Moreno 43 - Orsic 74], pas të parës 0-1 për të shkuar tutje me rezultat të përgjithshëm 3-1.

Futbollisti i Kosovës Lirim Kastrati përgjatë 90-minutave qëndroi në bankën rezervë të Dinamos, derisa ekipi shënoi vetëm golin e nderit me sulmuesin e tyre që bëri emër ndaj Tottenhamit, Mislav Orsic.

Ndeshja e parë do të luhet në Spanjë, më 29 prill, ndërsa ajo e kthimit në Londër më 6 maj. Ekipi më i mirë pas dy dueleve siguron finalen e garës.

 

 


LEON DAJAKU

Dajaku vendos për Gjermaninë para Kosovës

Përfaqësuesja/Sportistë shqiptarë në botë

Dajaku vendos për Gjermaninë para Kosovës

15/04/21 @ 22:19

SHQIPËRI

Vllaznia licencohet për garat evropiane

FSHF Kategoria Superiore

Vllaznia licencohet për garat evropiane

15/04/21 @ 20:48

SULMUESI BELG NË RADAR

Londinezët e duan Mertensin

Premier League/Serie A/Transfere

Londinezët e duan Mertensin

15/04/21 @ 16:23

MEDIA TALK

Bëhet e ditur ndeshja e rikthimit të Lewandowskit

Bundesliga

Bëhet e ditur ndeshja e rikthimit të Lewandowskit

15/04/21 @ 16:28

REAL BETIS

Legjenda e klubit vazhdon edhe një vit

La Liga/Transfere

Legjenda e klubit vazhdon edhe një vit

15/04/21 @ 14:39

MEDIA TALK

Fabio Capello lëvdon trajnerin e kritikuar

Europa League/Serie A

Fabio Capello lëvdon trajnerin e kritikuar

15/04/21 @ 14:51

BERLIN

Hertha sjell ish-sulmuesin në skuadër

Bundesliga/Transfere

Hertha sjell ish-sulmuesin në skuadër

15/04/21 @ 15:13

NEYMAR

Neymar me kontratë të re në PSG?

Champions League/Ligue 1

Neymar me kontratë të re në PSG?

15/04/21 @ 14:06

TRAJNERI I BAYERNIT

Hansi Flick drejt kombëtares

Bundesliga

Hansi Flick drejt kombëtares

15/04/21 @ 14:26

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

ARSENAL - VILLARREAL

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

Europa League

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

06/05/21 @ 23:14

ROMA - MANCHESTER UNITED

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

Europa League

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

06/05/21 @ 22:59

ARSENAL

Aubameyang ka humbur katër kilogram

Europa League/Premier League

Aubameyang ka humbur katër kilogram

06/05/21 @ 15:03

JOSE MOURINHO

Perandori i ri i Romës

Europa League/Serie A

Perandori i ri i Romës

05/05/21 @ 09:58

GDANSK

Mbi 9 mijë tifozë në finale

Europa League/Premier League/Serie A/La Liga

Mbi 9 mijë tifozë në finale

04/05/21 @ 00:26

MEDIA TALK

Roma pas Van de Beek

Europa League/Premier League/Serie A/Transfere

Roma pas Van de Beek

03/05/21 @ 13:34

VILLARREAL - ROMA

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

Europa League

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

29/04/21 @ 23:11

UNITED - ROMA

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

Europa League

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

29/04/21 @ 22:59


 
Të gjitha lajmet nga Europa League