Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEDIA TALK

Fabio Capello lëvdon trajnerin e kritikuar

Fabio Capello lëvdon trajnerin e kritikuar


15 April, 2021 @14:51

Trajneri italian me emër, Fabio Capello, ka bërë të ditur se i pëlqen loja që e aplikon trajneri aktual i Romës, Paulo Fonseca, përkundër se ky i fundit është i shumë-kritikuar dhe po përfolet si largim i sigurt nga ekipi i kryeqytetit italian.

“Më pëlqen Fonseca. Ai e bën ekipin që të luajë futboll. Ka ekip të mirë, por ka pasur shumë lëndime. I jep lojtarëve diçka shtesë ai në lojë,” ka thënë Capello për Sky Sport Italian.

Sa i përket probleme në skuadër, edhe aty strategu i dikurshëm i Real Madridit e Milanit ka qenë i qartë.

“Klubi ka pasur probleme me Edin Dzekon dhe trajneri e ka paguar këtë llogari. Pika më e dobët e ekipit të tyre është portieri. Shpresoj që të arrijnë gjysmëfinalen e EuropaLigës sonte,” ka thënë ndër të tjera Capello.

Roma pret Ajaxin sonte, në ndeshjen e kthimit të EuropaLigës ku i konvenon edhe barazimi për të siguruar një vend në TOP 4 të garës.


TRAJNERI I BAYERNIT

Hansi Flick drejt kombëtares

Bundesliga

Hansi Flick drejt kombëtares

15/04/21 @ 14:26

NEYMAR

Neymar me kontratë të re në PSG?

Champions League/Ligue 1

Neymar me kontratë të re në PSG?

15/04/21 @ 14:06

REFERI KRYESOR

Përcaktohet referi i finales

La Liga

Përcaktohet referi i finales

15/04/21 @ 14:02

DUELET E KTHIMIT

Në kërkim të gjysmëfinales

Europa League

Në kërkim të gjysmëfinales

15/04/21 @ 13:19

GREZDA

Osijeku ia uron Grezdës ditëlindjen në gjuhën shqipe

Kombëtarja/Sportistë shqiptarë në botë

Osijeku ia uron Grezdës ditëlindjen në gjuhën shqipe

15/04/21 @ 11:54

CHAMPIONS LEAGUE

Champions League - datat e gjysmëfinaleve

Champions League

Champions League - datat e gjysmëfinaleve

15/04/21 @ 10:55

MIQËSORE

Kosova U17 barazon me Bullgarinë U17

Përfaqësuesja

Kosova U17 barazon me Bullgarinë U17

15/04/21 @ 00:05

FFK

FFK përgënjeshtron lajmin për zgjerimin e Ligës së Parë

FFK Liga e parë

FFK përgënjeshtron lajmin për zgjerimin e Ligës së Parë

14/04/21 @ 23:10

DORTMUND 1-2 MAN CITY

City në gjysmëfinale, përsëritet suksesi historik

Champions League

City në gjysmëfinale, përsëritet suksesi historik

14/04/21 @ 22:39

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

ARSENAL - VILLARREAL

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

Europa League

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

06/05/21 @ 23:14

ROMA - MANCHESTER UNITED

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

Europa League

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

06/05/21 @ 22:59

ARSENAL

Aubameyang ka humbur katër kilogram

Europa League/Premier League

Aubameyang ka humbur katër kilogram

06/05/21 @ 15:03

JOSE MOURINHO

Perandori i ri i Romës

Europa League/Serie A

Perandori i ri i Romës

05/05/21 @ 09:58

GDANSK

Mbi 9 mijë tifozë në finale

Europa League/Premier League/Serie A/La Liga

Mbi 9 mijë tifozë në finale

04/05/21 @ 00:26

MEDIA TALK

Roma pas Van de Beek

Europa League/Premier League/Serie A/Transfere

Roma pas Van de Beek

03/05/21 @ 13:34

VILLARREAL - ROMA

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

Europa League

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

29/04/21 @ 23:11

UNITED - ROMA

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

Europa League

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

29/04/21 @ 22:59


 
Të gjitha lajmet nga Europa League