Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MAN UTD 2-0 GRANADA & ROMA 1-1 AJAX

United pa telashe, Dzeko ndali dominimin e Ajaxit

Foto: UEL/fb

United pa telashe, Dzeko ndali dominimin e Ajaxit


15 April, 2021 @23:27

Manchester United ka kaluar lehtë në gjysmëfinale, duke arritur të thellojë epërsinë 0-2 nga ndeshja e parë në 4-0 të përgjithshme, pasi që edhe sonte fitoi 2-0 [Cavani 6, Vallejo 90ag.].

Ka qenë Edinson Cavani që shpejt tregoi kush është shef në Old Trafford, derisa Granada debutuese në garë evropiane nuk kishte fuqi për më tepër dhe kështu deri në fund nuk arriti t’i bëj ballë Unitedit, që përfundimisht për 2-0 kreu ndeshjen me autogoli të mysafirëve.

E dy skuadrat më të favorizuara për trofeun e garës, ndeshen në gjysmëfinale. Kjo pasi që Roma ka arritur të ndalë dominimin e plotë të Ajaxit sonte në Olimipico me një gol të Edin Dzekos, që është treguar shpëtimtar dhe qetësues i mbrojtjes romake.

Pas epërsisë së arritur në ndeshjen e parë 1-2, Roma e dinte se Ajaxit i nevojiteshin dy gola për të kërkuar kualifikimin dhe ekipi i Paulo Fonsecas kishte vendosur të përqëndrohej në mbrojtje.

Dzeko Edin

Kjo pas pjesës së parë desh i kushtoi giallorossëve, por ka qenë boshnjaku Dzeko që qetësoi gjakrat vendase, kur shënoi për barazim 1-1 [Dzeko 72 - Brobbey 49] dhe përkundër se Ajaxi me gol të dytë do të mund të çonte ndeshjen në vazhdime, nuk e arriti.

 

Tash, më 29 prill Manchester United pret Romën në Angli, para se të udhëtojë për në Itali më 6 maj - ku më i miri nga dy duelet shkon në finale të garës, që do të luhet në Gdansk të Polonisë.


LEON DAJAKU

Dajaku vendos për Gjermaninë para Kosovës

Përfaqësuesja/Sportistë shqiptarë në botë

Dajaku vendos për Gjermaninë para Kosovës

15/04/21 @ 22:19

SLAVIA 0-4 ARSENAL & VILLARREAL 2-1 DINAMO

Arsenali briliant, tash ndaj ish-trajnerit

Europa League/Premier League/La Liga

Arsenali briliant, tash ndaj ish-trajnerit

15/04/21 @ 23:15

MEDIA TALK

Bëhet e ditur ndeshja e rikthimit të Lewandowskit

Bundesliga

Bëhet e ditur ndeshja e rikthimit të Lewandowskit

15/04/21 @ 16:28

SHQIPËRI

Vllaznia licencohet për garat evropiane

FSHF Kategoria Superiore

Vllaznia licencohet për garat evropiane

15/04/21 @ 20:48

SULMUESI BELG NË RADAR

Londinezët e duan Mertensin

Premier League/Serie A/Transfere

Londinezët e duan Mertensin

15/04/21 @ 16:23

MEDIA TALK

Fabio Capello lëvdon trajnerin e kritikuar

Europa League/Serie A

Fabio Capello lëvdon trajnerin e kritikuar

15/04/21 @ 14:51

BERLIN

Hertha sjell ish-sulmuesin në skuadër

Bundesliga/Transfere

Hertha sjell ish-sulmuesin në skuadër

15/04/21 @ 15:13

TRAJNERI I BAYERNIT

Hansi Flick drejt kombëtares

Bundesliga

Hansi Flick drejt kombëtares

15/04/21 @ 14:26

REAL BETIS

Legjenda e klubit vazhdon edhe një vit

La Liga/Transfere

Legjenda e klubit vazhdon edhe një vit

15/04/21 @ 14:39

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

ARSENAL - VILLARREAL

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

Europa League

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

06/05/21 @ 23:14

ROMA - MANCHESTER UNITED

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

Europa League

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

06/05/21 @ 22:59

ARSENAL

Aubameyang ka humbur katër kilogram

Europa League/Premier League

Aubameyang ka humbur katër kilogram

06/05/21 @ 15:03

JOSE MOURINHO

Perandori i ri i Romës

Europa League/Serie A

Perandori i ri i Romës

05/05/21 @ 09:58

GDANSK

Mbi 9 mijë tifozë në finale

Europa League/Premier League/Serie A/La Liga

Mbi 9 mijë tifozë në finale

04/05/21 @ 00:26

MEDIA TALK

Roma pas Van de Beek

Europa League/Premier League/Serie A/Transfere

Roma pas Van de Beek

03/05/21 @ 13:34

VILLARREAL - ROMA

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

Europa League

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

29/04/21 @ 23:11

UNITED - ROMA

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

Europa League

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

29/04/21 @ 22:59


 
Të gjitha lajmet nga Europa League