Të gjitha lajmet

UEFA U19

Shpresat kuqezi mposhten thellë nga Greqia

Foto: FSHF

Shpresat kuqezi mposhten thellë nga Greqia

13 November, 2019 @21:35

Shqipëria U-19 e drejtuar nga trajneri Nevil Dede, ka humbur në ndeshjen e zhvilluar, në ndeshjen e zhvilluar sonte në mbrëmje në orën 19:30, ndaj Greqisë me rezultatin 5-1. Kjo ndeshje e vlefshme për turneun zyrtar të UEFA-s, që po zhvillohet në Belgjikë, është zhvilluar në “KRC Genk Arena – Stadium B”.

Pjesa e parë ka qenë mjaft e luftuar nga kuqezinjtë, por pa sukses në minutën e 13-të Greqia arriti të shënonte me anë të Tzimas, dhe me këtë rezultatin mbyllet pjesa e parë. Në fraksionin e dytë të përballjes së U-19, ekipi kundërshtar ka shënuar në minutat e 59, 72,85 dhe 88 me anë të: Vagiannidis, Vrakas, Liavas, Athanasakoupoulos. Golin e vetëm për kuqezinjtë e shënoi Armando Dobra në minutën e 81-të.

Përfaqësuesja e filloi ndeshjen me këtë formacion: Malaj, Shiba, Hoxha, Pici, Morina, Rrapaj, Bullari, Broja, Ndrecka, Beqja, Muci. Kombëtarja U-19 do të zhvillojë edhe 2 ndeshje për këtë turne zyrtar:

16 nëntor/Belgjikë-Shqipëri
19 nëntor/ Shqipëri-Islandë
sot/ Greqia 5-1 Shqipëria

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga