Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA - ANDORRA

Shqipëria vs. Andorra, formacioni i mundshëm i Shqipërisë

Shqipëria vs. Andorra, formacioni i mundshëm i Shqipërisë

14 November, 2019 @10:07

Me fillim nga ora 20:45, sonte Shqipëria përballet me Andorrën në “Elbasan Arena”.

KONFERENCA E EDI REJAS

Për këtë takim Reja përballet me disa mungesa, ndërkohë që nga të ftuarit, le të shohim se cili mund të jetë formacioni i mundshëm startues për sonte.

Për faktin që pritet të bëhen disa rotacione sonte, në portë pritet të jetë Etrit Berisha, derisa në mbrojtjen me 3 mbrojtës qendre pritet të jenë Ardian Ismajli, Berat Gjimshiti dhe Frederik Veseli.

KUOTAT E BASTOREVE

Qendra e mesfushës me shumë gjasë pritet të përbëhet nga Lindon Selahi, Emanuele Ndoj dhe Ylber Ramadani, ndërkohë që krahët e mesfushës me 5 pritet të jenë Hysaj dhe Memolla.

GRUPET DREJT EURO2020

Sa i përket sulmit, Uzuni dhe Balaj pritet të startojnë.

Formacioni i plotë (3-5-2): Berisha; Ismajli, Gjimshiti, Veseli; Hysaj, Selahi, Ndoj, Ramadani, Memolla; Uzuni, Balaj.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga