Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA - ANDORRA

Konferenca e Rejas: Grezda nuk pranoi ftesën, Shqipëria mbi të gjitha

Foto: FSHF

Konferenca e Rejas: Grezda nuk pranoi ftesën, Shqipëria mbi të gjitha

13 November, 2019 @14:33

Në prag të ndeshjes me Andorrën, ndeshje e cila luhet nesër mbrëma, konferencë për shtyp ka mbajtur Edi Reja, kryetrajneri i Shqipërisë.

“Kemi një skuadër me djem të zgjuar. Dua të japim 110% dhe nuk dua që kundërshtari të nënvlerësohet.

Cikalleshi mungon, por kemi Manajn, Uzunin, Kamberin, Seferin e Balajn, kështu që kemi zgjidhje. Do të vendos në bazë të gjendjes fizike, por cilido prej tyre do të luajë në maksimumin e tij nëse zgjedhet.

GRUPET DREJT EURO2020

Unë preferoj sistemin 4-3-3, por edhe me 3-5-2 mund të luajmë, pasi që atëherë kemi 2 sulmues qendror, ndërkohë që anësorët ngarkohen me detyra sulmuese.” - u shpreh Reja, përcjell FSHF.

Më tutje, ai foli edhe për Taulant Xhakën e Eros Grezdën:

“Xhaka na lajmëroi që në 10 minutat e ndeshjes së fundit në Zvicër ka pësuar një lëndim dhe deshi që të qëndrojë në shtëpi pasi që nuk është 100% i gatshëm për lojë. Kaq sa i përket tij.

KUOTAT E BASTOREVE

Nëse flasim për rastin e Eros Grezdës, më vjen shumë keq sepse ishte një lojtar me potencial të madh, por ai nuk pranoi disa situata që u kriijuan në grupin tonë dhe vendosi të mos e pranojë ftesën tonë. Askush nuk është Messi, Shqipëria është mbi të gjitha dhe rëndësi ka grupi dhe pastaj ka individi.”

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga