Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EREDIVISE

Shumë ekipe pas talentit të Ajaxit

Foto:Google

Shumë ekipe pas talentit të Ajaxit


10 April, 2021 @14:19

Gabriel Misehouy ka zgjuar interesin e Barcelonës, Leipzig, Borussia Dortmund, Bayern Munchen, Chelsea dhe Manchester City.

Sapo një futbollist premtues fillon të shfaqet dhe të nxjerrë këmbën nga gurorja e Ajax, alarmet e të mëdhenjve të Evropës fillojnë të jehojnë.

Lojtari i fundit që ka arritur të shkaktojë ankth është 15 vjeçari me emrin Gabriel Misehouy.

Në 2017 ai ishte lojtari më i mirë në turneun “Arousa de Fútbol 7” dhe udhëhoqi të rinjtë e Ajax drejt fitores, duke mundur Real Madrid në finale.  Në përplasjen finale shënoi një gol dhe komandoi, si gjatë gjithë kampionatit, sulmin e ekipit.

Katër vjet më vonë, ai është kapiten i Ajax U17, edhe pse ai është vetëm 15 vjeç.

Gabriel është një mesfushor ofensiv, që shënon rregullisht gola.


KOLUMNE

5 për fundjavë - Fundjava e El Clasicos!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

5 për fundjavë - Fundjava e El Clasicos!

09/04/21 @ 19:30

ARBNOR MORINA

Morina merr përgjegjësinë e humbjes

FFK Superliga

Morina merr përgjegjësinë e humbjes

09/04/21 @ 17:41

SHPËTIM IDRIZI

Idrizi: Me këtë angazhim dhe dëshirë është vështirë të na mposhtë dikush

FFK Superliga

Idrizi: Me këtë angazhim dhe dëshirë është vështirë të na mposhtë dikush

09/04/21 @ 17:35

VALON BERISHA

Mbyllet sezoni për Valon Berishën

Përfaqësuesja/Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Mbyllet sezoni për Valon Berishën

09/04/21 @ 17:13

PAS NDESHJES

Ramadani: Fitore jo komode

Conference League/FFK Superliga/International

Ramadani: Fitore jo komode

20/07/21 @ 20:48

STARTERS

Prishtina-Connah’s Quay Nomads, 11-shet startuese

Conference League/FFK Superliga/International

Prishtina-Connah’s Quay Nomads, 11-shet startuese

20/07/21 @ 16:10

NGA KONFERENCA

Mici: Cilësinë duhet ta dëshmojmë në fushë

Conference League/FFK Superliga/International

Mici: Cilësinë duhet ta dëshmojmë në fushë

19/07/21 @ 20:20

NGA KONFERENCA

Ramadani: Me përkrahje nga “Plisat” do të kemi forcë shtytëse

Conference League/FFK Superliga/International

Ramadani: Me përkrahje nga “Plisat” do të kemi forcë shtytëse

19/07/21 @ 20:14

PRIZREN

Noumoufa Diarra përforcim në sulmin e A&N

FFK Liga e parë/International/Transfere

Noumoufa Diarra përforcim në sulmin e A&N

19/07/21 @ 17:37

ARIAN QALLAKU

Peja rikthen reprezentuesin

FFK Superliga/International/Transfere

Peja rikthen reprezentuesin

19/07/21 @ 14:57

DRAW RESULTS

Nëse bën befasinë e madhe, Dritën e presin zviceranët

Conference League/FFK Superliga/International

Nëse bën befasinë e madhe, Dritën e presin zviceranët

19/07/21 @ 14:44

CHELSEA

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

Kombëtarja/Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

18/07/21 @ 18:23

FEYENOORD

Feyenoord përforcohet me ish-golashënuesin e Eredivisies

International

Feyenoord përforcohet me ish-golashënuesin e Eredivisies

17/07/21 @ 20:56

MIQËSORE

10 gola nga Lazio në miqësore, shënon edhe Muriqi

International

10 gola nga Lazio në miqësore, shënon edhe Muriqi

17/07/21 @ 20:42


 
Të gjitha lajmet nga International